رشیدیان:

پیش‌ثبت‌نام سفر سوریه در همه استان‌ها بزودی آغاز می‌شود

پیش‌ثبت‌نام سفر سوریه در همه استان‌ها بزودی آغاز می‌شود

به گزارش سراج24؛ رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به درخواست برخی استان‌ها برای اعزام زائران به سوریه از همان استان، گفت: پیش‌ثبت‌نام سفر به سوریه بزودی در همه استان‌ها آغاز می‌شود تا بر اساس تعداد زائران، برای استان‌ها پرواز پیش‌بینی کنیم.

سفر به سوریه با توجه به برخی از محدودیت‌ها فقط از ایستگاه پروازی تهران در حال انجام است و زائران در قالب کاروان‌های ۲۵ نفره، ۲ بار در هفته از فرودگاه امام خمینی (ره) عازم دمشق می‌شوند.

با توجه به استقبال زائران برخی از استان‌ها برای تشرف به این سفر معنوی، سازمان حج و زیارت اعزام زائران از سایر شهرها و ایستگاه‌های پروازی را نیز در دستور کار قرار داده است تا از این طریق زائر استان‌های متقاضی سفر سوریه بتوانند از شهرهای خود به صورت مستقیم به سوریه مشرف شوند. این امر در حالی است که تاکنون همه پروازهای سوریه از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام گرفته است و زائران استان‌های مختلف هم برای تشرف به حرم عمه سادات باید به تهران سفر کنند و بعد، از ایستگاه پروازی تهران به دمشق اعزام شوند.

بر همین اساس، علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس از برنامه‌ریزی به منظور پیش‌ثبت‌نام سفر زیارتی به سوریه در همه استان‌ها خبر داد و گفت: با توجه به استقبال زائران برای تشرف به سفر زیارتی سوریه در استان‌های مختلف، به دفاتر زیارتی استان‌ها اعلام کردیم که از متقاضیان این سفر معنوی پیش ثبت‌نام به عمل بیاورند تا از این طریق برای ارائه خدمات و ثبت‌نام از علاقه‌مندان به زیارت حرم حضرت زینب سلام الله علیها اقدام شود.

وی با اشاره به درخواست دفاتر زیارتی برخی از استان‌ها برای اعزام زائران به سوریه از شهرهای خود، تصریح کرد: پس از آغاز اعزام زائران به سوریه، دفاتر زیارتی شهرهای مشهد، اهواز، شیرازی، اصفهان، تبریز و کرمان خواستار برقراری سفر مستقیم به سوریه بودند. بر همین اساس، در نظر گرفتیم که در همه استان‌ها پیش ثبت‌نام را در روزهای آینده آغاز می‌کنیم تا تعداد متقاضیان هر استان را احصا کنیم و بر اساس تعداد زائران، پرواز نیز برای استان‌ها پیش‌بینی کنیم.

رشیدیان با بیان اینکه در حال حاضر اعزام زائران به سوریه فقط از طریق شرکت هواپیمایی ماهان انجام می‌شود، گفت: پنج شرکت هواپیمایی دیگر نیز درخواست پرواز به سوریه را داشته‌اند که با توافق صورت گرفته با طرف سوری و هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی به زودی تعداد شرکت‌های هواپیمایی در خطوط ایران - سوریه افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین به سفر اخیر به سوریه اشاره کرد و افزود: ساماندهی و توسعه تعامل بین ایران و سوریه با توجه به تحولات و امنیت موجود در سوریه در جلساتی با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان مورد بررسی قرار گرفت. همچنین درباره حضور بخش خصوصی و گردشگری نیز مطالبی مطرح شد که اجرایی شدن آن، نیاز به جلسات کارشناسی دارد.

به گزارش فارس، بر اساس توافق صورت گرفته ایران و سوریه، در مرحله نخست قرار است سالانه ۱۰۰ هزار ایرانی به زیارت حرم حضرت زینب و رقیه سلام الله علیها مشرف شوند.

اخبار مرتبط

سفر به سوریه در ایام نوروز چقدر آب می‌خورد؟

تاریخ ثبت نام قطعی متقاضیان سفر به سوریه در نوروز مشخص شد

هزینه سفر به سوریه کاهش یافت

0 نظر

ارسال نظر

capcha