لزوم حضور مؤثر طلاب و روحانیون در فضای مجازی

لزوم حضور مؤثر طلاب و روحانیون در فضای مجازی

به گزارش سراج24؛ محمدمهدی اعلایی ظهر شنبه در دیدار با مدیر و معاونین حوزه علمیه استان قزوین با اشاره به پیشینه حوزه علمیه در استان قزوین اظهار کرد: با نگاهی بر تاریخ قزوین شاهد درخشش قزوین در تربیت علمی برجسته در ایران و جهان اسلام هستیم.

وی با بیان اینکه درخشش این علما سرمایه‌ای بزرگ برای این استان محسوب می‌شود، تاکید کرد: بهترین پاسداشت این علما تربیت روحانیون و طلاب برجسته برای اسلام و ایران است.

استاندار قزوین با بیان اینکه باید زیرساخت‌های لازم برای تقویت حوزه‌های علمیه در استان قزوین فراهم شود، عنوان کرد: به روز شدن طلاب و روحانیون به مهمترین علوم روز از جمله فضای مجازی و زبان یک امر اجتناب ناپذیر در عصر جدید است.

وی عنوان کرد: یکی از نیازهای اصلی طلاب و روحانیون در شرایط امروز تسلط به سواد رسانه‌ای و حضور مؤثر در فضای مجازی است و به هیچ عنوان جامعه روحانیون و نیروهای مؤمن انقلابی نباید با این فضا غریبه واز آن دور باشند بلکه باید شاهد حضور خوب و مؤثر آنها در جهت رفع شبهات باشیم.

اعلایی اضافه کرد: تلاش برای تولید محتوای غنی و دارای جاذبه برای نسل امروز باید به طور جدی در دستور کار حوزه‌های علمیه و جامعه مؤمن و انقلابی قرار بگیرد.

وی در پایان یادآور شد: مدیران و مسئولین استان قزوین نیز باید با عزمی جدی و جهادی برای رفع نیازها و تأمین زیرساخت‌های حوزه‌های علمیه در استان قزوین تلاش کنند.

اخبار مرتبط

برگزاری دوره های آموزشی ویژه هیئت‌های مذهبی جهت تبلیغ در فضای مجازی و رسانه

دوره طراحی پوستر با موبایل برگزار می‌گردد

کودکان را در فضای مجازی تنها نگذاریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha