سفیر ایران در اسپانیا : اروپا عملا هیچ اقدام مؤثری‌ در برابر تحریم های ظالمانه واشنگتن انجام نداد

سفیر ایران در اسپانیا : اروپا عملا هیچ اقدام مؤثری‌ در برابر تحریم های ظالمانه واشنگتن انجام نداد

به گزارش سراج24؛ حسن قشقاوی طی سخنانی در جمع مسئولان، اساتید و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بنیاد مطالعات راهبردی و بین‌المللی اسپانیا، به تشریح رئوس سیاست خارجی کشورمان با محوریت مذاکرات وین در رابطه با برنامه هسته‌ای و همچنین مسائل منطقه‌ای از جمله وضعیت افغانستان پس از خروج نیروهای غربی پرداخت.

قشقاوی در این نشست تاکید کرد:  اگر امروز شاهد برگزاری مذاکرات هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی هستیم به این دلیل است که دولت قبلی آمریکا به صورت یکجانبه و با نقض قوانین بین‌المللی از توافق هسته‌ای خارج شد و رئیس‌جمهور فعلی این کشور نیز به وعده خود برای بازگشت فوری به توافق عمل نکرد.

سفیر کشورمان در ادامه به وضع تحریم های شدید آمریکا علیه مردم ایران و آثار و پیامدهای آن بر روابط تجاری با دیگر کشورها از جمله اسپانیا پرداخت و تاکید کرد : اتحادیه اروپا هم عملا هیچ اقدام مؤثری‌ در برابر تحریم های ظالمانه واشنگتن انجام نداد.

وی تصریح کرد : علی رغم همه بدعهدی‌های طرف غربی، ایران برای نشان دادن حسن نیت خود مجددا مذاکره با گروه ۴+۱ در وین را با هدف لغو کامل تحریم‌ها در دستور کار قرار داده است.

سفیر ایران در ادامه  این نشست دوساعته به پرسش‌های مختلف اساتید و دانشجویان پیرامون آخرین تحولات مرتبط با سیاست خارجی کشورمان از جمله در خصوص افغانستان نیز پاسخ داد.

قشقاوی تاکید کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت مشارکت همه اقوام در دولت فراگیر افغانستان استوار است.

اخبار مرتبط

واکنش کنعانی به مواضع مداخله‌جویانه آمریکا و اتحادیه اروپا

دیدار آیت الله رئیسی با رئیس شورای اروپا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

بلومبرگ: رهبران اروپا با مردم خود درباره وخامت بحران انرژی صادق نیستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha