۵ هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در اینستاگرام

۵ هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در اینستاگرام

به گزارش سراج24؛ محمد رئیس زاده، در نشست هم اندیشی با رؤسای انجمن‌های دندانپزشکی، با بیان اینکه بحث نظارت بر تبلیغات جدی بوده و در این حوزه شاهد آنارشیسم هستیم که مردم را گمراه می‌کند، افزود: بالغ بر ۵ هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در فضای اینستاگرام وجود دارد که رفع آن ریشه در حل کاستی‌های قانونی دارد زیرا زیرساخت‌های سازمان نظام پزشکی برای ورود به این حوزه کافی نبوده اما دلیل بر ساکت ماندن هم نیست و به انجمن‌ها این تفویض اختیار داده شده است که اگر تعداد انگشت شماری از همکاران اقدام به تبلیغات غیرمجاز می‌کنند؛ انجمن مربوطه می‌تواند تذکرات لازم را به فرد خاطی بدهد و انجمن‌ها نیز در این زمینه باید فعال‌تر و جدی تر عمل نمایند.

وی ادامه داد: کارگروه ویژه برای برخورد با تبلیغات غیرمجاز توسط افراد پزشک و غیرپزشک در سازمان نظام پزشکی تشکیل شده است؛ البته جامعه پزشکی قانون مدار بوده و اگر عده انگشت شماری خطا می‌کنند نباید به کل این جامعه تعمیم داده شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران به مبحث تعرفه‌های پزشکی اشاره کرد و گفت: سازمان نظام پزشکی نظر کارشناسی خود را در خصوص قیمت تمام شده خدمات پزشکی به دولت ارائه داده است ولی متأسفانه مسئولان درک عمیق و درستی نسبت به معضلات جامعه پزشکی نداشته و این تصور وجود دارد که پزشکان دچار مشکل اقتصادی نیستند در حالی که میانگین دریافتی آنها از سال ۹۴ تا کنون نه تنها هیچ تغییری نداشته بلکه کمتر هم شده است.

رئیس زاده با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی در تعاملات حوزه سلامت کشور وزنی ندارد، اذعان کرد: باید مؤلفه‌های قدرت خود را شناسایی و تجمیع کنیم و سپس با استفاده از تعاملات بیرونی نسبت به رفع معضلات حوزه پزشکی اقدام نمائیم.

وی اضافه کرد: تک تک اعضای سازمان نظام پزشکی، انجمن‌های علمی، نظام پزشکی‌های شهرستان‌ها و اشراف به مسائل حقوقی از جمله مؤلفه‌های قدرت سازمان نظام پزشکی محسوب می‌شوند و باید با تعاملات بیشتر مؤلفه‌های قدرت خود را تقویت نمائیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با بیان اینکه باید واقعیات جامعه پزشکی را بر اساس آمار و مستندات بیان کنیم، اظهار کرد: هر قدر جامعه پزشکی توانمندتر و به سامان تر باشد، خدمات بهتر و بیشتری را به مردم ارائه می‌دهد و اغلب مشکلات ناشی از قطع تعاملات است.

اخبار مرتبط

چرا داستان پزشک خانواده حل نمی شود؟

خطر کمبود پزشک در برخی رشته‌ها طی چند سال آتی/ دو علت مهم مهاجرت پزشکان

0 نظر

ارسال نظر

capcha