امام جمعه چغادک: ظرفیت مردمی برای نظارت عمومی استفاده شود

امام جمعه چغادک: ظرفیت مردمی برای نظارت عمومی استفاده شود

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام رضا خدری در خطبه‌های نماز جمعه چغادک با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در ارتباط تصویری اخیر با مردم قم اظهار داشت: مقام معظم رهبری چند تذکر به دولتمردان دادند که در تذکر ششم مسئله مردمی بودن را مطرح کردند و فرمودند: بحمداللّه دولتی که امروز بر سر کار است، ارتباطاتش با مردم خوب است، این را باید تکمیل کرد. اوّلاً ادامه پیدا کند. ثانیاً به وعده‌هایی که به مردم داده می‌شود عمل شود. آنجایی که عمل به این وعده امکان‌پذیر نیست برای مردم توضیح بدهند.

وی گفت: دشمن امروز تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا مردم را از نظام و از دولت جدید نا امید کند، با اینکه رئیس جمهور محترم الحمدلله بسیار جدی و پرتلاش و با برنامه هستند و شبانه روز برای حل مشکلات تلاش می‌کنند ولی رسانه‌های دشمن در تلاشند تا موفقیت‌ها را تضعیف و مشکلات را برجسته کنند. لذا مسؤلین باید در عمل به وعده‌ها، جدیت بیشتری از خود نشان دهند و امیدواری مردم را تقویت کنند.

حجت الاسلام خدری افزود: نعمت پیروزی انقلاب اسلامی از بزرگترین نعمت‌های الهی برای بشریت است؛ رهبری‌های یک انسان الهی و خون پاک شهیدان، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و حرکت جدیدی در جهان آغاز شد، امروز با همه جانفشانی ها و پایداری‌ها و پایمردی‌های ملت ایران، می‌بینیم که ملت در سختی به سر می‌برند و شکاف عجیب طبقاتی ایجاد شده و کار انقلاب به خوبی پیش نمی‌رود. علت چیست و منشأ این نابسامانی‌ها کجاست؟

امام جمعه چغادک با بیان اینکه خطر جدی امروز برای انقلاب اسلامی، همین ضعف مدیریتی و فساد اداری است گفت: آنچه که ملت ما از آن آگاه هستند و روز به روز روشن‌تر می‌شود، متأسفانه ضعف مدیریتی و فساد اداری است که این همه فقر و فساد و تبعیض را رقم زده است. دولتمردان باید تدبیر اساسی و اراده جدی برای کاهش ضعف مدیریتی و رفع فساد اداری داشته باشند.

حجت الاسلام خدری گفت: خداوند پیمان نبسته است که در هر صورت ما را یاری کند، اگر ما خوب عمل کردیم خدا ما را یاری می‌کند، اگر خوب عمل نکردیم خداوند یاری نمی‌کند. اگر با فسادها به صورت جدی مبارزه کنیم خدا به ما کمک می‌کند و کار انقلاب پیش می‌رود و اگر اهمال کاری و سهل انگاری کردیم انقلاب ما در معرض خطر جدی قرار می‌گیرد.

خطیب جمعه چغادک بیان داشت: رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری اخیر با مردم قم در ۱۹ دی ماه راه کارهای بسیار مفیدی را برای دولت مطرح کردند و آن این بود که دولتمردان باید از ظرفیت مردمی برای نظارت عمومی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: قطعاً اگر از نظارت استقبال کنیم و از آن نهراسیم و آن را تقویت کنیم، بسیاری از فسادها برطرف خواهد شد.

خدری بیان کرد: راهکار دیگری که ایشان مطرح کردند که اگر به آن عمل شود، ضعف مدیریتی کاهش پیدا می‌کند، طراحی سازوکاری برای استفاده از نظرات صاحب نظران و متخصصین در تصمیم‌سازی‌های دستگاه‌های مسئول کشور است که امیدواریم به این رهنمودهای ارزشمند به خوبی عمل شود.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha