حاج علی‌اکبری:

غیرت دینی سپر جامعه است/برخی مشکلات در سیل اخیر نشان از مشکلات زیرساختی داشت

غیرت دینی سپر جامعه است/برخی مشکلات در سیل اخیر نشان از مشکلات زیرساختی داشت

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهران، در خطبه‌های امروز گفت: یکی از بزرگترین فضیلت های بزرگ جامعه انقلابی غیرت دینی است، موضوعی اساسی و حیاتی که در منظومه معارف قرآنی و روایی دارای جایگاه با ارزشی است و بنیاد بسیاری از فضیلت ها در اخلاق و اِعمال همین مسئله غیرت دینی است.

وی با بیان اینکه به هر میزان که ایمان مومن بیشتر شود غیرت دینی او بیشتر می شود، ادامه داد: همه آیات جهاد و حفظ حدود الهی، آیات غیرت هستند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه اگر غیرت دینی در جامعه آسیب ببیند ابتدا  انسان آسیب و سپس خانواده او آسیب می‌بیند، اضافه کرد: غیرت دینی سپر جامعه است و مسیر عزت و کرامت، استقلال اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در سایه غیرت دینی تقویت می شود.اگر غیرت دینی تقویت شود قطعا بنیاد خانواده تقویت می‌شود اگرچه برعکس این موضوع نیز وجود دارد.

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه دشمن غیرت دینی و ایمان ملت ایران را هدف گرفته است، ادامه داد: دشمن می‌خواهد از ملت ایران قداست‌زدایی کند و به همین علت حیا و عفت و ارزش‌های خانوادگی و اسلامی و ایرانی ما را هدف گرفته است.

وی با بیان اینکه ترویج بی‌بند و باری برای زدن غیرت دینی است،‌ عنوان کرد: نباید در مقابل این طراحی دشمن سهل‌انگاری صورت گیرد. مردم و جوانان باید از دین و گوهر غیرت دینی مراقبت کنند و خانواده‌ها تربیت نسل غیور و دینی و قطع دست مفسدان و جلوگیری از نفوذ فساد کمک کنند.

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه سرمایه غیرت دینی باید با همه وجود حفاظت شود، اضافه کرد: ما با داشتن سرمایه غیرت دینی بود که موفق شدیم نظام محاسباتی دشمن را به هم بریزیم و دشمن نتوانست با دستگاه محاسباتی زنگ‌زده خود ملت ایران را زمین‌گیر کند بلکه خود زمین‌گیر شد.

حاج علی اکبری اظهار کرد:‌ این سرمایه غیرت دینی بود که تهدیدها را برای ملت ایران به فرصت تبدیل کرد و ملت ایران در صراط مستقیم الهی قرار گرفت و رهبر انقلاب نیز فرمودند هر جا به مشکل خوردیم به دلیل دنبال نشدن این خط ناب بود.بنابراین برای رسیدن به قله تمدن اسلامی نیازمند سرمایه غیرت دینی هستیم.

وی افزود: خداوند غیرت را از صفات حق می‌داند و در فطرت انسان به ودیعه گذاشته است و غیرت دینی عنوان فراگیری است که سایر غیرت‌ها را هم پوشش می‌دهد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه دی ما ه در تاریخ انقلاب اسلامی ماه عجیبی است و دی ماه تجلی گاه غیرت دینی ایرانیان و مردم کشور است، تصریح کرد: از شهادت غیور مردان فداییان اسلام در 1334 که آذرخش غیرت دینی بود و 19 دی ماه و خروش غیرت مندانه مردم قم تا 26 دی ماه که شاهد فرار جرثومه تباهی و فساد شاه مخلوع بودیم و این دست الهی بود که آستین ملت بیرون آمد و او را از کشور فراری داد. هم‌چنین سالروز عملیات کربلای 5 که در دی ماه بود و در این عملیات بزرگ و طولانی شاهد صحنه های زیادی از غیرت دینی رزمندگان بودیم و 9 دی در 1388 که خورشید دینی غیرت ایرانیان از پشت ابرهای فتنه طلوع کرد. تا 13 دی و روزهای پس از او که شهادت سردار رشید ما قاسم سلیمانی بود و قیامت و غوغایی که در کشور به پا شد.

حاج علی اکبری با بیان اینکه با عزیزانی که در چند روز گذشته دچار سیل شده اند ابراز همدردی می‌کنیم،  عنوان کرد: امیدواریم با همت خودشان و مسئولان مشکلات این عزیزان حل شود گزارش میدانی ائمه جمعه که با آنها تماس داشتم در این شهرها، حکایت از حضور بهنگام و به موقع مسئولان در این شهرهاست و گروه های مردمی و جهادی شتافتند و از تهران و شهرداری تهران هم گروه هایی رفتند و به شما می گویم شما تنها نیستند.

وی تصریح کرد:خیلی از مشکلات ناشی از دشواری های زیرساختی است که اگر آنها درست شود این مسایل مشکل ساز نمی شود و بارش باران رحمت خواهد بود نه زحمت.

خطیب این هفته نماز جمعه با اشاره به موضوع حقوق‌های نجومی افزود: چیزی که ملت ما را رنج داده و می‌دهد خبر زشت حقوق‌های نجومی است که این مسأله باید با دقت بررسی شود و دولت نیز موضوع را پیگیری کند.خبرهای خوبی از رهگیری حقوق‌های نجومی به گوش می‌رسد و بیشتر این پدیده نامناسب رنج‌آور و آزاردهنده مربوط به شرکت‌های دوزیست و خصولتی است.

حاج علی اکبری تصریح کرد: در این شرکت‌های خصولتی که نه خصوصی هستند و نه دولتی برداشت‌های ناصوابی صورت می‌‌گیرد که از هیچ مدیر غیرتمند و مؤمنی برنمی‌آید که 15 برابر بیشتر حقوق بگیرد که این مسأله نیاز به اصلاح دارد. بنابراین باید این شرکت‌ها و دستگاه‌های ویژه‌خوار در طراحی جدید مورد اصلاح قرار گیرند.

وی با اشاره به مذاکرات برجامی ایران و طرف‌های غربی در وین، گفت:‌ در سیاست خارجی وقتی ملت ایران پشتوانه تیم مذاکره‌کننده هستند بنابراین تیم مذاکره‌کننده ایرانی نباید بترسد و غیرتمندانه حاضر شده و با توکل به خدا و با تدبیر و حکمت دشمن را زمین‌گیر کرده و این تحریم‌های ظالمانه را از سر راه بردارد.

حاج علی اکبری با تأکید بر این جمله که نباید مذاکرات فرسایشی شود، اضافه کرد: دشمن به این توافق بیشتر از ما نیاز دارد بنابراین ما عجله‌ای نداریم چرا که باید با دقت و غیرت مذاکرات دنبال شود.

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه در عرصه اقتصادی و معیشت طراحی‌های خوبی انجام می‌شود،‌گفت: اقداماتی که دولت و مجلس در زمینه معیشت ملت انجام می‌دهند امیدبخش است و در عین حال نیازمند برنامه‌ای هدفمند و عالمانه با روش‌های دقیق هستیم و ساختار بودجه به ویژه در حوزه‌های فضای کسب و کار، کنترل تورم و نهضت مسکن نیازمند اصلاح است و کار جدی را می‌طلبد.

اخبار مرتبط

فتنه‌گران در سال 88 به مصاف با ولایت آمدند‌/ژنو2 بدون حضور ایران راه به جایی نمی‌برد

0 نظر

ارسال نظر

capcha