قالیباف: اگر خود را وقف مردم کنیم بن‌بستی نخواهد ماند

قالیباف: اگر خود را وقف مردم کنیم بن‌بستی نخواهد ماند

به گزارش سراج24؛ محمدباقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در پیامی به یادواره شهدای غرب مشهد اظهار داشت: شهید، ارزشمندترین دارایی خود را در راه حق نثار کرده است و خداوند نیز زنگار کهنه شدن را از چهره او زدوده است.

وی افزود: شهید ازآن‌رو که خود را فنای فی الله کرده است باقی خواهد ماند و ما باید خود را وقف آن چیزی کنیم که ماندنی است و جان در معرض فنای خود را، به قافله شهدا برسانیم.

قالیباف اضافه کرد: رنجی بالاتر از جاماندن از قافله شهدا نیست و امید است خداوند ما را از جاماندگان قافله شهدا قرار ندهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ستارگان راه ایثار، راه را به گمشدگان این مسیر نشان می‌دهند، خون شهید راه ایثار را به دیگران نشان می‌دهد.

وی به تلاش ظالمان تاریخ برای زدودن یاد و راه شهدا اشاره کرد و گفت: از همین رو است که امروز می‌توان گفت زنده نگه‌داشتن نام، یاد و راه شهدا همانند کار ارزشمند شهداست.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر خود را وقف حل مشکلات مردم کنیم و از سیم‌خاردارهای نفس عبور کنیم، هیچ بن‌بستی در مسیر خدمت باقی نخواهد ماند.

قالیباف خاطرنشان کرد: با عذرخواهی از عدم حضورم در این مراسم، قدردان همه دست‌اندرکاران یادواره شهدای غرب مشهد هستم.

گفتنی است مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی پس از قرائت پیام محمدباقر قالیباف، علت غیبت وی را نه ابتلا به کرونا که آنفلوآنزا عنوان کرد که با نظر پزشکان مبنی بر ضرورت استراحت وی، برخی از برنامه‌ها از جمله حضور رئیس مجلس در آیین یادواره شهدای غرب مشهد لغو شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه دایمی یادواره شهدای غرب مشهد، اسناد مرتبط با 680 شهید غرب مشهد به‌روزرسانی و بانک خانواده شهدای غرب مشهد ایجاد می‌شود.

یادواره شهدای غرب مشهد با حضور بیش از 2هزار نفر از اعضای خانواده شهدای محله قاسم‌آباد (غرب مشهد) امروز در مجتمع فرهنگی آیه‌ها برگزار شد که استقبال از این یادواره به‌حدی بود که سالن انقلاب اسلامی با ظرفیت یک‌هزار و 600 صندلی در ابتدای مراسم تکمیل شد و برگزارکنندگان از سالنی در جوار آن برای پذیرایی از مهمانان استفاده کردند.

مطابق اعلام بنیاد شهید استان خراسان رضوی، شمار شهدای این استان 17هزار نفر است که کلان‌شهر مشهد به‌تنهایی هشت‌هزار و 673 شهید، 37 هزار و 268 جانباز و یک‌هزار و 937 آزاده در راه حفاظت از کیان کشور و آرمان‌های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

اخبار مرتبط

«قالیباف» رأی بالایی در انتخابات ریاست مجلس می‌آورد

نمایندگان دغدغه معلمان را در مجلس پیگیری می‌کنند

قالیباف و وزیر امور خارجه لهستان بر توسعه روابط پارلمانی تاکید کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha