سلسله نشست‌های ‌«سیاست و حجاب» برگزار می‌شود

سلسله نشست‌های ‌«سیاست و حجاب» برگزار می‌شود

به گزارش سراج24؛ توسط کانون اندیشه جوان قرار است سلسه نشست‌های ‌«سیاست و حجاب» برگزار شود.

در اولین نشست از این سلسله نشست‌ها، موضوع «مسأله کشف حجاب و رضاشاه» ‌ با حضورحضور ملیحه بخشی نژاد بررسی می‌شود. این نشست روز پنج‌شنبه ۲۳ دی ماه ساعت ۱۸ است.

اما در دومین نشست از این سلسله نشست‌ها، موضوع «ابعاد هویتی حجاب» با حضور سیدمحمدعلی ایازی و میثم فتحی بررسی می‌شود. این نشست روز ‌شنبه ۲۵ دی ماه ساعت ۲۱ است.

حجاب و پوشش سابقه ای به اندازه عمر بشر دارد و از ابتدای زندگی بشر در کره خاکی، نماد و نمود آن آشکار است. مکتوبات تاریخی نشان می‌دهد ما در ایران به هیچ عنوان دورانی به نام دوره بی‌حجابی نداشتیم. دوره بی‌حجابی از دوران تجدد آغاز یعنی از زمان قاجار شروع شده بود. جایی که ایرانیان در جنگ‌ها شکست می‌خوردند و ضعف خود را در مشکلات نظامی می‌دیدند. اولین برخورد با دنیای مد از طریق نظامی بود و قصد داشتیم از لحاظ نظامی خودمان را به‌روز کنیم. از آن به بعد جامعه ایران دچار گسست فرهنگی گردید که ماحصل آن در دوره پهلوی و با کشف حجاب رونمایی شد.

مسأله حجاب نیز از دوران صنعتی شدن ایران در دوره رضاشاه تا به امروز به عنوان یکی از چالش‌های مدرنیزاسیون در جامعه باقی ماند و پیوند تنگاتنگی با استعمار و اهداف شوم آنها دارد.

علاقمندان به حضور در این نشست می‌توانند از طریق صفحه اینستاگرام کانون اندیشه جوان به نشانی _canoon_org@ در این جلسات شرکت کنند.

اخبار مرتبط

حاکمیت و حق الزام به حجاب از منظر فقه

حجاب خط قرمز است/نمی‌توانم به حکم قاضی برای هنرمندان دخالت کنم

سخنرانی تکان دهنده درباره امام زمان (عج) + فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha