گفت وگوی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و قزاقستان

گفت وگوی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و قزاقستان

به گزارش سراج24؛ به نقل ازاداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امورخارجه، حسین امیرعبداللهیان، در این گفت وگوی تلفنی روابط مثبت و دوستانه دو کشور و اراده طرفین برای استمرار، گسترش و تحکیم مناسبات دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای ناآرامی‌های اخیر قزاقستان تحولات را به‌دقت رصد و از حاکمیت ملی قزاقستان، حمایت و دخالت خارجی در این کشور را محکوم می‌کند.

وزیر امور خارجه قزاقستان نیز در این گفت و گو ضمن ارائه گزارشی از تحولات اخیر کشورش، بر تداوم اصول سیاست خارجی قزاقستان در قبال جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و افزود که گفت‌وگو با وزیر خارجه ایران، نماد حمایت تهران از حاکمیت ملی قزاقستان است.
 
مختار تیلوبردی، ضمن ابراز خرسندی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در طول تحولات اخیر، تاکید کرد که سفر آقای قاسم توقایف (رییس‌جمهور قزاقستان) به ایران، همچنان در دستور کار قرار دارد و توسعه تجارت بین دو کشور برای نورسلطان، حائز اهمیت است.

وی همچنین با اشاره به سی‌اُمین سالگرد روابط دو کشور و اهمیت آن برای طرفین، از دکتر رئیسی برای شرکت در نشست بین‌المللی قزاقستان که در اکتبر سال جاری برگزار خواهد شد، دعوت کرد.

اخبار مرتبط

رئیس‌جمهور فرانسه خواستار بازگشت نفت ایران به بازار جهانی شد

بن بست مذاکرات وین را حل کردیم

قطعنامه ضد ایرانی منجر به تشدید تنش می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha