سخنگوی کمیسیون تلفیق:

دولت رسما اعلام کرد 1401 ارز ترجیحی نداریم/ اختصاص 250 هزار میلیارد تومان برای بن‌کارت

دولت رسما اعلام کرد 1401 ارز ترجیحی نداریم/ اختصاص 250 هزار میلیارد تومان برای بن‌کارت

به گزارش سراج24؛ رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در حاشیه جلسه بعدازظهر امروز این کمیسیون در جمع خبرنگاران، از حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر بهداشت در نشست امروز کمیسیون تلفیق خبر داد و اظهار داشت: با توجه به تصویب کلیات لایحه بودجه 1401 در صحن مجلس، این روزها در حال برگزاری جلساتی برای هماهنگی دولت و مجلس درباره جزئیات بودجه هستیم.

وی افزود: در جلسه امروز دولت رسما اعلام کرد که سال آینده ارز ترجیحی نداریم و تنها ارز با نرخ ETS (نرخ نزدیک به آزاد) اختصاص می‌یابد و دلایلی هم در این رابطه ارائه کرد که تاکنون چه میزان بابت اختصاص ارز ترجیحی به منابع عمومی فشار وارد شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 ادامه داد: دولت برای سال آینده 250 هزار میلیارد تومان برای یارانه و بن‌کارت در ازای حذف ارز ترجیحی اعتبار گذاشته است که در دو سه ماه اول سال آینده، به صورت نقدی و بعد از آن با بن‌کارت و کارت‌های الکترونیک پرداخت می‌شود.

زارع همچنین خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت به کمیسیون تلفیق پیشنهاد داده است که برای بیماران مزمن و حاد، کارت هوشمند ارائه شود تا مابه‌التفاوت هزینه‌های آنها از طریق این کارت‌ها پرداخت شود.

وی تصریح کرد: برخی همکاران هنوز در خصوص حذف ارز ترجیحی قانع نشده‌اند و لذا همچنان در حال بررسی سازوکار این مسأله در کمیسیون تلفیق هستیم تا به جمع‌بندی نهایی برسیم.

اخبار مرتبط

پیش‌بینی پایان رشد پایه پولی ناشی از تخصیص ارز ترجیحی‌

وزیر اقتصاد: نقش حذف ارز ترجیحی در گرانی‌ها، بسیار کمتر از عوامل خارجی است/ برخی اقلام در سوئد و انگلیس جیره‌بندی شد

اصلاح سیاست ارز ترجیحی باعث خودکفایی اقلام اساسی می‌شود/ ارز ۴۲۰۰ تومانی به نام مردم؛ به‌ کام ویژه خواران

0 نظر

ارسال نظر

capcha