دری نجف آبادی:

اگر پیگیری نمی کردیم پالایشگاه شازند هم به سرنوشت هپکو دچار می شد

اگر پیگیری نمی کردیم پالایشگاه شازند هم به سرنوشت هپکو دچار می شد

به گزارش سراج24؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ۲۱ دی‌ماه در همایش ائمه جمعه استان مرکزی با اشاره به موضوع واگذاری پالایشگاه شازند، اظهار کرد: در ابتدای امر قیمت این مجموعه صنعتی عظیم ۱۰ میلیارد دلار تعیین شد، اما با پیگیری های مستمر و نظرات کارشناسی، قیمت پالایشگاه ۲۱۵ هزار میلیارد تومان تعیین شد و اگر پای این صنعت و پیگیری جهت قیمت گذاری درست آن نمی ایستادیم، این سرمایه را آتش زده بودند.

وی با بیان اینکه مگر هپکو، آذرآب، واگن پارس و آونگان را به آتش نکشیدند، گفت: اگر پیگیری نمی کردیم، پالایشگاه شازند هم سرنوشتی مشابه داشت.

دری نجف آبادی همچنین با تاکید بر توجه به مسئله خانواده، بیان کرد: در کنار توجه به بنیان خانواده باید در امر فرزندآوری تلاش کرد، کورتاژ و سقط جنین، نامشروع است و نباید اجازه انجام آنرا داد از طرفی با مسئله تلخ مهاجرت روبرو هستیم و متاسفانه تعداد آن خارج از عرف و آمار آن وحشتناک است.

وی تاکید کرد: باید عرق و تعصب ملی، اسلامی و ولایی را تقویت کرد، اما بهترین استعدادهای کشور مهاجرت می کنند، البته نباید به شکل مستقیم بلکه باید از طریق محبت و حفظ کرامت، استعدادهای کشورمان را حفظ کنیم. این کشور سرزمین حضرت فاطمه(س)، حضرت علی(ع) و امام رضا(ع) و شهید سلیمانی هاست چگونه می شود که افرادی این سرزمین را ترک کرده و وارد سرزمین ترامپ می شوند، این سرزمین را با چه چیزی عوض می کنید؟

امام جمعه اراک با بیان اینکه برخی از این مهاجرین برای گرفتن ویزا هر یکشنبه جلوی درب کلیساها صف می کشدند و از درون بی محتوا می شوند، افزود: حیف نیست که فرزند علی و فاطمه(س) در دستان دشمنان باشد؟ قطعا این موارد به مباحث فرهنگی، اجتماعی، خانوادگی و تربیتی بازمی گردد و باید غیرمستقیم به آن ورود کرد.

وی تصریح کرد: جمعیت کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی ۵۰ میلیون نفر بیشتر شده است، نرخ باسوادی از ۴۷ درصد به ۹۴ درصد و میانگین سن از ۵۴ سال به ۸۴ سال رسیده است، قطعا این تحولات قابل چشم پوشی نیست و باید انصاف داشت، ۶ هزار مگاوات برق تولیدی پیش از انقلاب امروز به ۶۰ هزار مگاوات افزایش یافته، تمام شهرهات تحت پوشش شبکه آب و گاز و بهداشت است و باید قدردان بود، البته تنبل هستیم، بهره وری پایین است و باید تنبلی ها را جبران کرد و سبک زندگی اسلامی داشت.

دری نجف آبادی افزود: درست است که با شرایط ایده آل فاصله داریم، اما باید به تغییرات و تحولات نگاه مثبت داشت، امروز حتی در روستاها پزشک متخصص داریم، استان مرکزی تا چند سال پیش دانشکده دندانپزشکی نداشتیم. در حال حاضرپیگیر راه اندازی دانشکده داروسازی هستم چراکه جزو واجبترین کارهاست و باید این دانشکده در استان فعال شود.

وی گفت: کره ها سالانه ۲۳۶۰ ساعت کار انجام می دهند و برای رقابت با آنها باید ساعت کار را افزایش دهیم، اگر خواهان رشد صنعت خودروسازی و ارتقای کشور هستیم باید همت و غیرت داشت، خداوند هوش و عقل داده است و باید استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، در این همایش امامان جمعه ساوه، کمیجان و خمین نقطه نظرات خود را بیان کردند.

اخبار مرتبط

بازهم شیطنتی دیگر از بی بی سی

تشکل‌های دانشجویی اراک خواستار بازدید نمایندگان مجلس از «هپکو» شدند

درخواست کارگران هپکو از نمایندگان کمیسیون‌های مجلس: از ظرفیت‌های «هپکو» بازدید کنید

0 نظر

ارسال نظر

capcha