بازگشایی «مدارس» و «دانشگاه‌ها» به تأخیر بیفتد

بازگشایی «مدارس» و «دانشگاه‌ها» به تأخیر بیفتد

به گزارش سراج24؛ حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی کرونا در گفت‌وگویی درباره اینکه «رئیس جمهور اعلام کرد باید مدارس بازگشایی شود اما در جلسه ستاد علمی کرونا تأکید شد در این خصوص باید تجدید نظر شود؟»،اظهار داشت:  بر اساس مطالعات اپیدمیولوژیک نشان داده شده با توجه به شیوع امیکرون، ممکن است در چند هفته آینده با پیک آن در کشور مواجه شویم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به اینکه هنوز بسیاری از افراد جامعه دز سوم را نزده‌اند؛به طوری که حدود ۹ میلیون نفر جمعیت ما دُز سوم را تزریق کرده و حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون نفر هنوز این دُز را نزده‌اند؛همچنین با عنایت به اینکه هنوز واکسیناسیون گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال تصویب نشده، به نظر می‌رسد باید بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها حداقل تا چند هفته آینده به تأخیر بیفتد.

دبیر ستاد علمی کرونا اضافه کرد: باید ببینیم تا بعد از چند هفته وضعیت عمومی در کشور چگونه است و بر اساس آن ارزیابی جدید داشته باشیم که آیا می‌توانیم مدارس و دانشگاه‌ها را به صورت حضوری داشته باشیم.

جماعتی در پاسخ به این پرسش که «گفته می‌شود اُمیکرون در کودکان بیشتر است،آیا برنامه خاصی برای آنها دارید؟»، بیان داشت:پیشنهاد واکسیناسیون گروه سنی ۵ تا ۱۱ ساله  را داده‌ایم و تزریق دُز سوم سنین ۱۲ تا ۱۸ سال را نیز پیشنهاد داده‌ایم، اما برای گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال از ما مستندات علمی بیشتری خواستند که باید در اختیار آنها قرار گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا کیت لازم برای تشخیص اُمیکرون در کشور وجود دارد؟»، ابراز داشت: بله،همان زمانی که اُمیکرون در کشور تشخیص داده شد کیت مورد نیاز آن توسط انستیتو پاستور و تعدادی از شرکت‌های دیگر ساخته شده و در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

واکسیناسیون دانش آموزان اختیاری است

خطرات پیک هفتم در سویه BA۵ / پنجره طلایی واکسیناسیون را جدی بگیریم + نقشه

واکسیناسیون موثرترین اقدام برای کنترل همه‌گیری کروناست

0 نظر

ارسال نظر

capcha