سرلشکر باقری در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار ارزش‌های دفاع مقدس:

آنچه ملت‌ها را رشد و تعالی می‌دهد فرهنگ است

آنچه ملت‌ها را رشد و تعالی می‌دهد فرهنگ است

به گزارش سراج24؛ همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سالن خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آغاز شد.

در این نشست که به مدت سه روز در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد، معاونین، رؤسای سازمان‌ها و مدیران ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس حضور دارند.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این همایش ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: هر چه سخن در خصوص اهمیت دفاع مقدس بگوئیم، نمی‌توانیم شأن و جایگاه ویژه و مهم دفاع مقدس در تاریخ انقلاب و تاریخ اسلام را بیان کنیم.

وی ادامه داد: ملت ما توانست با دست خالی اما با ایمان و مقاومت این حماسه‌های بزرگ را رقم بزند. اما گذر زمان و تغییر نسل‌ها و همچنین تحریف واقعیت‌ها می‌تواند دفاع مقدس را به فراموشی بکشد، اما باید سعی کنیم غبارها و زنگارها را با زبان هنر از چهره گرانقدر دفاع مقدس برداریم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آنچه ملت‌ها را رشد و تعالی می‌دهد فرهنگ است؛ ملت ما تاریخ پرشکوه و گرانقدری دارد که اگر به خوبی به آن بپردازیم می‌تواند آینده کشور را با اشاعه فرهنگ غنی دفاع مقدس بسازد.

سرلشکر باقری گفت: ملت ایران پس از سال‌ها دهه‌ها و قرن‌ها حقارت توانستند با لطف خدا و رهبری حضرت امام (ره) انقلاب اسلامی را شکل دهند و بعد از آن با توطئه‌های متعدد و جنگ تحمیلی ۸ ساله مواجه شدند؛ که در آن دوران ملت بزرگ ایران توانست با دست خالی در برابر دشمن بایستد و چنین افتخار بزرگی را رقم بزند.

وی با تاکید بر اهمیت تثبیت و تبیین حقایق دوران دفاع مقدس گفت: طبیعتاً با گذر زمان و شکل گیری نسل‌های بعدی می‌تواند بستر فراموشی، غبار گرفتگی و زرنگار زدگی را نسبت به اتفاق بزرگ دفاع مقدس ایجاد شود و از طرفی توطئه‌ها و دروغ پراکنی دشمنان نیز می‌تواند واقعیت درخشان دفاع مقدس را به شکل دیگری برای نسل‌های بعدی به نمایش بگذارد.

سرلشکر باقری گفت: حقیقتاً آنچه که می‌تواند از این خطرات و تهدیدات جلوگیری کند این است که بتوانیم واقعیات دفاع مقدس را بدون تحریف اغراق و دروغ با زبان‌های متعدد و متنوع هنری و با جذابیت‌های هنری برای نسل‌های آتی بیان کنیم که این موجب کنار رفتن زنگارها، غبارها و نقش برآب شدن توطئه‌های دشمنان می‌شود

وی با اشاره به اینکه تبیین فرهنگ دفاع مقدس مسئولیت فوق العاده سنگینی است، افزود: درست پرداختن به این موضوع می‌تواند در تربیت نسل‌های آینده مؤثر واقع شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه روحیه و فرهنگ و تاریخ قابلیت ملت سازی دارند، افزود: اگر بنیان فرهنگی کشوری قوی نباشد، اقتصاد و فناوری به تنهایی عمقی در درون یک ملت ایجاد نمی‌کند و حتی منجر به فساد و تباهی ملت‌ها خواهد شد.

وی افزود: ملت ما از تاریخ درخشان دفاع مقدس برخوردار است که اگر درست به آن پرداخته شود می‌تواند در ساختن کشور بزرگ ایران نقش اساسی ایفا کند از این جهت مسئولیتی که کارکنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بر عهده دارند فوق العاده سنگین و با اهمیت است و باید این اقدامات در عرصه ترویج و تبیین فرهنگ دفاع مقدس از سوی این عزیزان روز به روز به جهت کمی و کیفی توسعه بیشتری پیدا کند.

اخبار مرتبط

کاهش محسوس صدور مجوز برای تک‌آهنگ‌ها

ورود دفاع مقدسی اوج به فجر ۴۱؛ «موقعیت مهدی» تکرار می‌شود؟

اسماعیلی: تعزیه هنر ملی و دینی کشور است

0 نظر

ارسال نظر

capcha