ضرورت کاهش موازی کاری در کار فرهنگی

ضرورت کاهش موازی کاری در کار فرهنگی

به گزارش سراج24؛ابراهیم شریفی در گفت‌وگویی با بیان اینکه معانی زیادی برای فرهنگ در جوامع تعریف می‌شود، اظهار کرد: کار فرهنگی زمانی مؤثر است که عرف و ارزش‌های جامعه در آن رعایت شود در غیر این صورت یک ضد فرهنگ تلقی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای کار فرهنگی نگاه درستی وجود ندارد، عنوان کرد: مشارکت مردم در کار فرهنگی از اهمیت زیادی بالایی برخوردار است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه نقش دولت‌ها در کار فرهنگی باید بسترسازی و نظارت باشد، تصریح کرد: در صورت ایجاد چالش‌های اجتماعی دولت‌ها باید در اجرای کار فرهنگی دخالت کنند.

اجرای کار فرهنگی به گروه‌های مردمی آموزش دیده واگذار شود

شریفی با انتقاد از اینکه در حوزه سیاست‌گذاری فرهنگی به درستی کار انجام نشده است، ادامه داد: دولت‌ها نباید مجری و اجرا کننده کار فرهنگی شوند، کارها باید به مردم و گروه‌های مردمی آموزش‌دیده سپرده شود.

وی با بیان اینکه انقلاب سال ۵۷ انقلاب فرهنگی بود، تصریح کرد: کار فرهنگی کار زیربنایی است و اگر فرهنگ یک جامعه درست شود، مسائل دیگر نیز حل خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه باید از شعار فاصله گرفت، گفت: کار و مسائل فرهنگی باید در جامعه ما در اولویت قرار گیرد.

شریفی با بیان اینکه نهاد خانواده در جامعه ما بسیار مهم است، مطرح کرد: کار فرهنگی باید از خانواده شروع شود و این یک کار بلندمدت و نیازمند صبر و حوصله است.

وی با اشاره به تأثیر جغرافیا، خرده‌فرهنگ‌ها و فرهنگ‌سازی درست در جوامع، افزود: اگر کار فرهنگی بدون شناخت از یک جامعه صورت پذیرد نه تنها تأثیر مثبت ندارد بلکه می‌تواند تأثیر مخرب هم بر جامعه بگذارد.

ضرورت بازنگری جدی در کارهای فرهنگی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هر کاری که در جامعه انجام می‌شود باید پیوست فرهنگی داشته باشد، اظهار کرد: متأسفانه امروز هیچ کاری در جامعه ما پیوست فرهنگی ندارد و هر کس از نگاه خود کار فرهنگی و فرهنگ‌سازی را می‌بیند.

شریفی با اشاره به اینکه باید در کارهای فرهنگی یک بازنگری جدی صورت پذیرد، عنوان کرد: معضلات فرهنگی در جامعه باید به خوبی شناخته شوند و متناسب با آن فرهنگ‌سازی صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه بودجه در کار فرهنگی مهم است ولی اولویت نیست، تصریح کرد: تعارض برخی کارهای فرهنگی و ارزش‌ها یکی از معضلات و مشکلات کار فرهنگی مؤثر است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه موازی‌کاری در کارهای فرهنگی و فرهنگ‌سازی باید کاهش پیدا کند، گفت: با تعامل بین دستگاهی می‌توان در جامعه اثرگذار بود.

اخبار مرتبط

جهان به پیام‌های انسان‌دوستانه سعدی نیازمند است

فرهنگ و هنر نیازمند حمایت و سرمایه گذاری

وزیر ارشاد سخنران مراسم ۲۲ بهمن در همدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha