برای مقابله با بیماری کرونا باید افکارسازی صورت گیرد

به گزارش سراج24؛مجید منعمی در جلسه ستاد مدیریت کرونا بروجرد که امروز ۲۰ دی‌ماه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بیماری کرونا بحث جدی است که باید اقدامات مطلوب در این راستا صورت گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع در بدو ورود به شهرستان بازدیدی از شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان آیت‌الله‌العظمی بروجردی صورت گرفت و موضوع کرونا جز اولویت اول قرار داده شد.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سویه امیکرون در لرستان مشاهده شده و زنگ خطری است و باید آمادگی کامل وجود داشته باشد که تبدیل به بحران نشود.

منعمی اضافه کرد: مسئولین دستگاه‌ها نباید به این موضوع با عنوان رفع مسئولیت نگاه کنند چون با جان مردم سروکار دارد و حفاظت از جان مردم باید به‌صورت ویژه‌ای به آن پرداخته شود.

وی بیان کرد: در اولین اقدام باید اساس پروتکل‌ها رعایت شود و مردم نسبت به موضوع حساس شوند و این مهم از طریق رسانه‌ها تبیین شود.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد با بیان اینکه یکی از راهکارهای مقابله با بیماری کرونا افکارسازی است، ادامه داد: یک بخش از این موضوع باید توسط مساجد انجام شود.

منعمی اظهار کرد: مساجد به‌عنوان یک مقر می‌تواند در این راستا یاری‌رسان باشد و رسانه‌ها و اصحاب رسانه نیز در این زمینه می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه نباید فقط خبرنگاری را دنبال کنند بلکه باید از مسئولین مطالبه‌گری کرده و جهت آموزش مردم به‌صورت فعالانه تولیدات رسانه‌ای داشته باشند.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد خاطرنشان کرد: این یک مسئولیت اجتماعی برای اصحاب رسانه بوده که از این طریق می‌توانند راهگشا باشند.

منعمی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی نیز با توجیه نیروهای و ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی به آن‌ها مثمر ثمر بوده و درصد قابل‌توجهی از مردم را نسبت به این موضوع حساس کرد.

وی با تأکید بر نظارت و رصد شبکه بهداشت و درمان، آموزش‌وپرورش و صمت از زیرمجموعه‌ها، افزود: اگر محل و مکانی بعد از سرکشی و تذکر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرد حتماً باید پلمپ شود.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد بیان کرد: زیرساخت‌ها برای برگزاری جلسات در فضای مجازی فراهم و مصوبات جلسات باید به‌صورت جدی پیگیری شوند.

منعمی ادامه داد: کلیه تدابیر لازم برای زمان بحران باید اندیشیده شود.

اخبار مرتبط

رنگ ۳۵۱ شهر در نقشه کرونایی کشور آبی شد

مجموع واکسن‌های تزریق شده ۱۵۵ میلیون و ۵۸ هزار دوز

شناسایی ۳۴ بیمار جدید کرونایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha