پرویز سروری:

شهردار قول ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید برای تهران تا پایان سال را داده است

شهردار قول ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید برای تهران تا پایان سال را داده است

به گزارش سراج24؛ بیست و یکمین جلسه از طرح رصد در منطقه ۲۱ با حضور پرویز سروری، رئیس شورای عالی استان‌ها و نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، میثم مظفر، رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران، اعضای شورایاری منطقه، حسین کاشانی پور شهردار منطقه ۲۱ و سایر مدیران منطقه‌ای؛ بیست و یکمین جلسه طرح رصد در منطقه ۲۱ برگزار شد.

حسین کاشانی پور شهردار منطقه ۲۱ در ابتدای این جلسه گفت: در تأمین سرانه‌های خدماتی تمامی تلاشمان در مجموعه خدمتگزار شهرداری منطقه ۲۱، بر این مهم متمرکز است تا برای شهروندان فهیم این بخش از تهران، شرایط و امکانات شهری را به بهترین و مطلوب‌ترین شکل ممکن فراهم کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد شهری آباد و پیشرو، همچنین داشتن شهروندانی مکرم و برخوردار از جمله اصول مدنظر مدیریت شهری مبتنی بر بیانیه گام دوم و ایجاد آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی است. سعی بر این است تا زیرساخت‌ها و امکانات شهری در سطح تمامی محله‌های سیزده‌گانه منطقه ۲۱ گسترده شود.

در ادامه این جلسه زارعی معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی منطقه ۲۱ تهران ضمن معرفی اجمالی منطقه در توضیح موضوعات و چالش‌های منطقه گفت: شاخص مصوب برای تعیین و تأمین سرانه‌های هفتگانه خدماتی، بر اساس جمعیت ساکن تعریف شده است. در منطقه ۲۱ به نسبت شهروندان ساکن در آن، میانگین بودجه و همچنین مبحث سرانه‌ها متوازن نیست. امیدواریم با عنایت و نگاه ویژه شورای اسلامی شهر تهران این مهم برطرف گردد.

وی همچنین با اشاره به اهم اقدامات مدیریت شهری منطقه ۲۱ در حوزه‌های مختلف افزود: در طرح تحول نگهداشت شهر، به لطف خداوند رتبه مطلوب و امتیاز مناسبی را دریافت کرده‌ایم. چالش‌های پیش روی پروژه‌های کوچک و بزرگ مقیاس احصاء شده، دستورالعمل‌های اجرایی خاص آن ابلاغ شده و با کمک سایر نهاد‌های متولی امر خدمت رسان در حال پیگیری است.

در ادامه این جلسه رضایی دبیر دبیران شورایاری منطقه ۲۱ افزود: ساخت و ساز‌های متعدد و مجتمع‌های بزرگ متأسفانه بدون توجه به سرانه‌های هفتگانه خدماتی انجام می‌گیرد. می‌بایست با فرهنگ سازی از ظرفیت صنایع و کارخانجات در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی شرکتی شأن بهره برد تا آنان نیز در رفع برخی از مشکلات شهری همراه مدیریت شهری باشند.

در ادامه اعضای شورایاری، نمایندگان جامعه نخبگی و فعالین اجتماعی منطقه و محلات به بیان مشکلات و چالش‌های منطقه پرداختند و پیگیری رفع موضوعات مطرح شده را از مدیران شهری و نمایندگان مردم تهران در شورای اسلامی خواستار شدند.

سروری رئیس شورای عالی استان‌ها در نشست طرح رصد گفت: تمام تلاش ما در دوره ششم شورا بر این نکته متمرکز است تا مسائل و مشکلات شهر تهران برطرف شود. در مبحث حمل و نقل عمومی و توسعه خطوط مترو همتی جدی و ملی طلب می‌شود. زاکانی شهردار پایتخت قول مساعد داده‌اند تا ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال با همراهی دولت با تزریق هزار دستگاه جدید، نوسازی و بهبود شود.

وی ادامه داد: با طرح رصد که بسیار کارآمد است، حرکت‌های نمایشی به اتفاقات اجرایی و عملیاتی تبدیل شده‌اند. خوشحالیم که امروز مدیریت جهادی در شهرداری تهران حکم‌فرما است. اتفاقات مبارکی در راه است. اقتدار امروز ما در خدمت صلح است.

سروری تاکید کرد: طرح رصد، بانک اطلاعاتی مؤثر و مفیدی را در اختیار نظام مدیریت شهری تهران قرار می‌دهد با توکل به خداوند و با اولویت بندی پروژه‌ها، اقدامات مطلوبی صورت خواهد گرفت. پروژه‌های خرد و کلان بر اساس نیاز‌های کوچک و بزرگ شهروندان شکل می‌گیرند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: کارشناسان طرح رصد با دریافت گزارش ماهیانه ارسالی از سوی محله‌ها، روند انجام پروژه‌ای و برنامه‌ها را پیگیری می‌کند. مدیران اجرایی باید در صحنه عمل و میدان باشند. از منظر امام صادق (ع)، انسان خائن و ناکارآمد در یک جایگاه هستند.

سروری افزود: با طرح رصد، شورایاران از انزوا درآمده و با تمام قوا به عنوان بازو‌های یاریگر مدیریت شهری و افکار خلاق و مولد به میدان عمل آمده‌اند. با حضور جناب آقای کاشانی پور شهردار منطقه ۲۱ که از مدیران جهادی هستند، انشاالله شاهد رقم خوردن اتفاقات و برنامه‌های خوبی خواهیم بود.

آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در طرح رصد که از ابتدای دوره ششم شورا در دستورکار جدی قرار گرفت، مسائل و معضلات شهر تهران را پیگیری می‌کند.

اخبار مرتبط

اتوبوس و تاکسی های جدید تهران تحویل گرفته شدند

انتخاب «چمران» به عنوان رییس شورا در جلسه هم‌اندیشی اعضا

نبود شورای عالی استانها در مراکز تصمیم گیری عامل کاهش قدرت شوراها

0 نظر

ارسال نظر

capcha