برگزاری مراسم ۷۰۰ نفره برای رونمایی از تندیس ۱۵ اسطوره فوتبال

برگزاری مراسم ۷۰۰ نفره برای رونمایی از تندیس ۱۵ اسطوره فوتبال

به گزارش سراج24؛ کمیته ملی المپیک که بعد از افتتاح رسمی «موزه ملی ورزش» و به منظور تکمیل این موزه ساخت و رونمایی از تندیس چهره‌های ورزشی موفق را آغاز کرد، بعد از گذر نصف و نیمه از مدال آوران بازی‌های المپیک و آسیایی وارد مرحله ساخت تندیس و رونمایی از چهره‌های فوتبالی شده است.

تا به امروز تندیس ۳۰ مدال آور بازی‌های المپیک و ۱۵ نفر از طلایه داران بازی‌های آسیایی ساخته و از آن رونمایی شده است. هنوز پرونده تندیس مدال آوران این دو رویداد و ساخت و رونمایی از همه آنها بسته نشده که قرار است به زودی از تندیس ساخته شده برای ۱۵ چهره فوتبالی رونمایی شود.

علی پروین و علی دایی در کنار مرحوم ناصر حجازی و مرحوم منصور پورحیدری از جمله ۱۵ چهره فوتبالی کشور هستند که قرار است به زودی از تندیس آنها رونمایی شود.

اسامی کامل این ۱۵ نفر به این شرح است:

* مرحوم پرویز دهداری
* مرحوم ناصر حجازی
* مرحوم منصور امیرآصفی
* مرحوم داود نصیری
* مرحوم ایرج دانایی فر
* مرحوم منصور پورحیدری
* حشمت مهاجرانی
* حسین فکری
* علی دایی
* علی پروین
* داریوش مصطفوی
* حسن روشن
* حسین کلانی
* علی جباری
* حسن حبیبی

* برگزای مراسم ویژه و گسترده برای رونمایی از تندیس فوتبالی‌ها

مراسمی که برای رونمایی از تندیس چهره‌های فوتبالی برگزار خواهد شد به صورت ویژه و گسترده و کاملاً متفاوت از دیگر مراسم‌هایی خواهد بود که تا به امروز ویژه رونمایی از تندیس مدال آوران المپیک و آسیایی برگزار شده است.

کمیته ملی المپیک که انتخاب چهره‌های فوتبالی برای ساخت تندیس آنها را در تعامل کامل با فدراسیون فوتبال انجام داد، پیگیری امور مربوط به منظور تعیین زمان و محل برگزاری مراسم رونمایی از آنها را هم در تعامل با این فدراسیون دنبال کرده است در حالی که هزینه‌های ساخت تندیس‌ها توسط کمیته ملی المپیک تقبل شده است.

البته در جلسات، علاوه بر نمایندگان کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش، نماینده صدا و سیما هم حضور داشته چراکه نظر فدراسیون فوتبال این است که مراسم مورد نظر به صورت گسترده و در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شود. قرار است ۷۰۰ نفر از اهالی فوتبال و مدیران ورزش در این مراسم شرکت داشته باشند این در حالی است که مراسم رونمایی که تا پیش از این ویژه مدال آوران المپیک و بازی‌های آسیایی برگزار شده در محل کمیته ملی المپیک یا آکادمی و با حضور تعداد مهمانان خیلی کمتری بود.

با این حال و با وجود اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با کرونا در میادین ورزشی همچنان مورد تاکید است و به همین دلیل رویدادهای باشگاهی فوتبال، بسکتبال، والیبال و … کماکان بدون تماشاگر هستند، برگزاری گسترده مراسم رونمایی از تندیس چهره‌های فوتبالی به سرانجام رسیده است.

این، خروجی دو نشستی است که تا به امروز در این زمینه برگزار شده است. نشست اولیه هفته گذشته با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال و علی فروغی رئیس شبکه سه سیما برگزار شد. اعضای کارگروه تشکیل شده برای رونمایی از تندیس چهره‌های فوتبالی هم روز گذشته دومین نشست هماهنگی در این زمینه را برگزار کردند. این نشست باحضور نمایندگان وزارت ورزش (علی رغبتی و سینا کلهر)، کمیته ملی المپیک (محمود عبداللهی)، فدراسیون فوتبال (حسن کامرانی فر و حسین شریفی) و همچنین نمایندگان صدا و سیما و سالن همایش‌ها برگزار شد.

پیش از این قرار بود مراسم رونمایی از تندیس چهره‌های فوتبالی طی هفته جاری برگزار شود اما با پیشنهاد فدراسیون فوتبال این مراسم به بهمن ماه و بازه زمانی دیدارهای تیم ملی در مرحله سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر موکول شد.

* حضور احتمالی «اینفانتینو» در مراسم

در چارچوب این مرحله از مسابقات تیم ملی فوتبال ۷ بهمن ماه با عراق دیدار می‌کند و ۱۲ بهمن ماه هم به مصاف امارات می‌رود. هر دو دیدار در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

فدراسیون فوتبال از «اینفانتینو» رئیس فیفا دعوت کرده تا همزمان با برگزاری این دو دیدار یا یکی از آنها سفری به ایران داشته باشد. اینگونه برنامه ریزی شده که در صورت قطعی شدن سفر اینفانتینو به ایران مراسم رونمایی از تندیس اسطوره‌های فوتبال همزمان با حضور وی در تهران برگزار شود تا او هم در مراسم شرکت داشته باشد.

۵ بهمن ماه و ۱۱ بهمن ماه (یک روز پیش از برگزاری هریک از دیدارهای تیم ملی فوتبال) زمان‌های پیشنهادی در این زمینه است.

در فاصله میان این دو دیدار، مراسم رونمایی از تندیس اسطوره‌های فوتبال کشور در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

اینفانتینو: فوتبال را سیاسی نکنید

تاج: مشکل خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان حل شد

تاج: قرارداد نکونام با تیم ملی پاره وقت خواهد بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha