حمید لبخنده کارگردان سریال "در پناه تو" درگذشت

حمید لبخنده کارگردان سریال "در پناه تو" درگذشت

به گزارش سراج24؛ حمید لبخنده بعد از تحمل مدتی بیماری و عوارض ناشی از عمل جراحی دارفانی را وداع گفت. نیما لبخنده فرزند او این خبر را اعلام کرده و هنوز زمان و مکان تشییع این هنرمند فقید مشخص نیست.

محسن شایان‌فر تهیه‌کننده سینما و تلویزیون با عرض تسلیت نسبت به درگذشت این کارگردان قدیمی به خبرنگار تسنیم، گفت: شاگرد و مرید حمید سمندریان بود و در ادامه راه استاد سمندریان موسسه و کلاسها را ادامه می‌داد. یکی از آخرین کارهای برجسته وی با استاد حمید سمندریان "مرده‌های بی‌کفن و دفن نوشته ژان پل ساتر بود که سال 1360 در تالار رودکی اجرا شد و او بازی درخشانی داشت. 

لبخنده فیلم "آبی" را نیز در کارنامه‌اش دارد. کارگردانی که سال‌ها از تلویزیون فاصله گرفت و بیشتر به آموزش و تدریس در دانشگاه مشغول بود. حمید لبخنده متولد سال 1330 در اهواز کارگردان آثار مختلفی در تلویزیون، بیشتر با سریال «در پناه تو» و همچنین مجموعه «در قلب من» شناخته می‌شود.

زنده یاد لبخنده فارغ‌التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و کارگردانی آثاری نظیر رازهای یک خانه، کارآگاهان، با من بمان، مهر و ماه و ... را در کارنامه خود داشت.

سراج24 درگذشت زنده یاد لبخنده را به خانواده ایشان و جامعه هنری تسلیت می‌گوید.

اخبار مرتبط

اهدای تندیس کانون کارگردانان به هما روستا

0 نظر

ارسال نظر

capcha