تأکید بر شفاف سازی ماجرای تهاتر یک قطعه زمین توسط شهرداری ماسال

تأکید بر شفاف سازی ماجرای تهاتر یک قطعه زمین توسط شهرداری ماسال

به گزارش سراج24؛ چند روزی است که تهاتر یک قطعه زمین 200 متری در ماسال توسط شهرداری با مالکین پارک شهدا تصویب شده است، طبق گفته برخی افراد اسناد مالکین این قسمت از شهر در سال ۹۶ شهرداری وقت آن ‌زمان را محکوم کردند و  اکنون تلاش‌ها برای متقاعد کردن آن‌ها برای قبول تهاتر ادامه دارد. برخی مدعی هستند که مدارک هبه یا وقف‌ مکان‌های مورد نظر، وجود داشته که در زمان شهردار قبل مفقود شده است. 
حجت الاسلام سیدهادی موسوی، امام‌جمعه ماسال(گیلان) در این باره توضیح داد: طبق پیگیری‌های که داشتم، مطلع شدم، یک قطعه زمینی در ماسال با شهرداری تهاتر شده و اصل ماجرا این است که یکی از خانواده‌های این شهر زمین خود را در سال 1394 به مساحت 114 متر با 1200 متر از زمین‌های شهرداری تهاتر کرده است، البته این هزار و دویست متر در دو بازه زمانی توسط شهرداری به خانواده ماسالی تحویل داده شده، که دو قطعه در سال 1394 و دو قطعه آن هم در سال 1395 تحویل داده شده است، در همان زمان، کارشناس، زمین این فرد را متری یک میلیون و 600 هزار تومان قیمت گذاری کرده و زمین شهرداری متری هشتاد هزار تومان و این زمین در دو پلاک تحویل فرد مقابل تحویل داده شده بود، که در سال 1395 یک پلاک آن 200 هزار تومان و یک پلاک آن در سال 1395، 115 هزار تومان محاسبه شده است.
وی ادامه داد: بنده این موضوع را چندین بار مطرح کردم، البته اصراری ندارم که الزاماً در اینجا فساد و رانتی رخ داده است، اما وقتی صورت مسئله شنیده می‌شود، شبهه انگیز و سئوال برانگیز است. برای مردم این سئوال مطرح می‌شود که چگونه 114 متر زمین در مقابل 1200 متر تهاتر شده است؟ بنابراین از مسئولان محلی خواستیم که این موضوع را شفاف‌سازی کنند، زیرا در این مسئله ان قلت وجود دارد. این موضوع قابل بررسی است، متاسفانه شهرداری این موضوع را حتی برای خود نهاد نمازجمعه هم به صورت شفاف و روشن بیان نکرده است.
امام جمعه ماسال تصریح کرد: تا این لحظه هیچ واکنشی را از سوی شهرداری شاهد نبودیم، شهردار قبل در گفتمان خود چنین وانمود می‌کرد که در این خصوص تخلفاتی صورت گرفته است؛ اما سرپرست جدید شهرداری که به تازگی معرفی شده، چند روز پیش در دفتر امام جمعه حاضر شد و به صورت کلی برخی مطالب را بیان کردند، ولی اصل ماجرا شفاف نشده است. انتظار می رود که دستگاه مرتبط در این خصوص شفاف سازی کنند.
وی تأکید کرد: متاسفانه پس از طرح این شبهه در جامعه، برخی افراد علیه نهاد نمازجمعه موضعگیری کردند و این نهاد را زیر سئوال بردند که چرا امام جمعه، مطالبات مردم را بیان نمی‌کند، این در حالی است که از اول انقلاب تاکنون پایگاه نمازجمعه پایگاه مطالبه‌گری بوده است و حلقه واسطه میان مردم و مسئولان به شمار می‌آید و مشکلات مردم از این جایگاه بیان می‌شود. همچنین از طریق این نهاد خدمات نظام و انقلاب هم تبیین می‌شود، اینکه ما مطالبه‌گری می‌کنیم و برخی مسئولان پاسخگو این مطالبات نیستند، ربطی به نهاد نمازجمعه ندارد که ما بخواهیم این نهاد را تخریب کنیم.

اخبار مرتبط

گیلان لرزید

محمد حسین هوشنگی مدیر کل پست گیلان شد

پویش بهجت عارفان

0 نظر

ارسال نظر

capcha