«حاج عیسی» خادم امام خمینی (ره) درگذشت

 «حاج عیسی» خادم امام خمینی (ره) درگذشت

  به گزارش سراج24؛ به نقل از جماران، حاج عیسی قبل از پیروزی انقلاب در تهران شغل آزاد داشت و پس از انتقال امام به جماران به دفتر امام آمد. خواهر او با نام حاجیه اقیما جعفری سال‌ها در نجف خدمتکار همسر امام بود و همین قرابت سبب انتخاب حاج عیسی برای خدمت در دفتر امام شد.

وی از سال ۵۹ تا رحلت امام در خدمت دفتر امام بود و بعد از آن به خدمت به مرحوم یادگار امام اشتغال ورزید و پس از آن تا سال ۸۶ که در اثر کهولت در قم ساکن شد بدون وقفه در دفتر امام مشغول خدمت بود.

* سید حسن خمینی: حاج عیسی جعفری همراهی دلسوز و صادق بود

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پیامی با تسلیت درگذشت حاج عیسی جعفری نوشت: حضور او در زمان امام و پس از آن، در دوره مرحوم یادگار ایشان و پس از درگذشت یادگار امام تا دوران کهولت، حضوری سرشار از عاطفه و محبت بود؛ و این ارتباط و پیوند حتی در دوره بعد از کهولت نیز با گرمی و صمیمیت ادامه داشت.

متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی بدین شرح است:

" درگذشت برادر عزیز و مهربانمان مرحوم حاج عیسی جعفری (طاب ثراه) در صبح روزی که به نام مبارک صدیقه طاهره سلام الله علی‌ها مزین است، موجب اندوه و تأسف است. آن مرحوم در طول دوره حضور خویش در بیت امام (س) همواره با اخلاص و جدیت به تلاش اشتغال داشت و در همه مقاطع همراهی دلسوز و صادق بود.

حضور او در زمان امام و پس از آن، در دوره مرحوم یادگار ایشان و پس از درگذشت یادگار امام تا دوران کهولت، حضوری سرشار از عاطفه و محبت بود؛ و این ارتباط و پیوند حتی در دوره بعد از کهولت نیز با گرمی و صمیمیت ادامه داشت. اینجانب ضمن آرزوی غفران واسع الهی برای ایشان، به خانواده داغدارشان صمیمانه تسلیت می‌گویم و برای آن‌ها صبر و اجر مسئلت دارم. "

* مراسم تشییع حاج عیسی جعفری در حرم امام خمینی برگزار می‌شود

پیکر مرحوم حاج عیسی جعفری خادم امام خمینی (س) در صحن آیت الله حاج سیدمصطفی خمینی به خاک سپرده می‌شود.

مراسم تشییع مرحوم حاج عیسی جعفری خادم امام خمینی (س) فردا ساعت ۱۱ در حرم مطهر امام پس از اقامه نماز توسط حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی بر پیکر ایشان برگزار خواهد شد. سپس، پیکر آن مرحوم در صحن آیت الله حاج سیدمصطفی خمینی به خاک سپرده می‌شود.

اخبار مرتبط

چرا «فرزند صبح» با وجود اعلام قبلی اکران نشد؟

پانزده خرداد؛ مبدأ نهضت اسلامی ایران

بررسی و تطبیق رفتار و مواضع رهبر انقلاب و امام راحل در «موبه‌مو»

0 نظر

ارسال نظر

capcha