احداث ۳ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح در همدان

احداث ۳ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح در همدان

به گزارش سراج24 از همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد عصر امروز در نشست با سردار طلایی‌نیک، معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی وزارت دفاع و جمعی از مدیران این وزارتخانه اظهار کرد: طرح ملی احداث کارخانه بازیافت هواپیماهای نشسته توسط وزارت دفاع در استان انجام خواهد شد. 

وی با بیان اینکه مجموعه مدیریتی استان در تلاش است اعتبار این پروژه برای سال آینده عملیاتی شود‌ افزود: اجرای این طرح در استان همدان برای نخستین‌بار در خاورمیانه توسط وزارت دفاع، جای قدردانی دارد. 

استاندار همدان با اشاره به ظرفیت‌های مناسب استان برای اجرای این طرح ملی اضافه کرد: با انجام و اجرای این طرح، زمینه‌ رونق اشتغال برای جوانان و متخصصان این حوزه در استان فراهم می‌شود. 

وی تصریح کرد: با توجه به گستردگی طرح ملی احداث کارخانه بازیافت هواپیماهای نشسته، طرح‌های بدیع و سرمایه‌‌گذار‌های دیگری در استان امکان‌پذیر خواهد شد. 

قاسمی‌فرزاد اجرای این طرح در افق بلندمدت را آورده خوبی برای استان دانست و گفت: زمین مورد نیاز اجرای طرح ملی احداث کارخانه بازیافت هواپیماهای نشسته در کنار فرودگاه همدان جایابی شده که امیدواریم شورای شهر و شهرداری همکاری لازم برای تسریع در انجام طرح را داشته باشند. 

 وی افزود: اجرای این طرح، علاوه بر منافعی که برای استان در پی خواهد داشت، می‌تواند یک منبع درآمد پایدار برای شهرداری همدان نیز محسوب شود. 

قاسمی‌فرزاد در ادامه گفت: طی همکاری و اقدامی مشترک با وزارت دفاع، قرار است بیش از ۳ هزار واحد مسکونی برای کارکنان و بازنشستگان فاقد مسکن نیروهای مسلح استان همدان ساخته شود. 

 وی بیان کرد: زمین‌های مورد نیاز وزارت دفاع در راستای ساخت مسکن بر اساس توزیع جغرافیایی اراضی، شناسایی و برای ساخت و ساز در اختیار قرار خواهد گرفت. 

استاندار همدان گفت: مشکل خاصی در راستای تامین زمین در شهرستان‌های ده‌گانه استان، برای ساخت مسکن توسط وزارت دفاع وجود ندارد. 

وی گفت: در حال حاضر شهرستان همدان به دلیل عدم تغییر در طرح جامع شهری، محدودیت زمین وجود دارد، که با توسعه طرح جامع شهری همدان این مشکل رفع خواهد شد.

قاسمی‌فرزاد اضافه کرد: در حال حاضر ۶۸۵ هکتار زمین در استان همدان، برای ساخت مسکن در نظر گرفته شده که با الحاق به بافت شهری می‌تواند بخش مهمی از مشکل تامین زمین برای نیروهای مسلح استان را حل کند. 

وی افزود: یکی از ماموریت‌های معاون هماهنگی امور عمرانی، بررسی امکان توسعه طرح جامع شهری همدان برای الحاق زمین‌های حاشیه به محدوده شهر است.

استاندار همدان گفت: قطعاتی زمین با متراژ محدود‌تر در استان همدان وجود دارند که در صورت نیاز و موافقت نیروهای مسلح، ظرفیت مناسبی برای ساخت مسکن است. 

وی گفت: زمین‌های دیگری در استان همدان وجود دارد که به لحاظ بافتی و ساخت و ساز، هزینه‌های خاک‌برداری و زیرساختی آن مقرون به صرفه نیست.

قاسمی‌فرزاد افزود: برای ساخت ۳ هزار واحد مسکونی، به بیش از ۸۰ هکتار زمین در شهر همدان و شهرستان‌های استان نیاز است که سعی می‌شود این میزان زمین مورد‌نیاز هرچه سریع‌تر فراهم شود.

وی بیان کرد: ۶۸۵ هکتار از اراضی شوِرین موجود است که در صورت موافقت نیروهای مسلح، در اختیار قرار خواهد گرفت. 

استاندار همدان گفت: یکی دیگر از راه‌هایی که طبق تقاهم‌نامه‌های ملی بین وزارت دفاع و راه و شهرسازی تدوین شده، معرفی زمین‌های دارای پتانسیلِ تغییر کاربری و الحاق به محدوده شهر است که در صورت نیاز انجام خواهد شد.

وی گفت: با توجه به فراهم آمدن زمینه اقدام و همکاری مشترک با وزارت دفاع به عنوان یک فرصت، سعی می‌شود طرح جامع شهری همدان به طور جد پیگیری و به انجام برسد. 

قاسمی‌فرزاد گفت: متولیان و مشاورین طرح جامع شهری همدان، باید یک طرح تخصصی و فنی برای توسعه شهر همدان در نظر داشته باشند. 

اخبار مرتبط

۵۲ درصد واحدهای روستایی نوسازی شده است

۸ میلیون مستاجر در ایران داریم/ تغییر‌ در اجرای طرح نهضت ملی مسکن از خانه‌سازی به شهرسازی

حادثه جاده‌ ای یک خودرو نظامی در ورامین

0 نظر

ارسال نظر

capcha