آخرین ارزیابی باقری از روند مذاکرات وین

آخرین ارزیابی باقری از روند مذاکرات وین

به گزارش سراج24؛ «علی باقری کنی» این مطلب را چهارشنبه شب پیش از ورود به هتل کوبورگ و آغاز مذاکرات با نمایندگان طرف‌های مقابل مطرح کرد. او در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از او درباره نتیجه مذاکرات چند روز اخیر پرسید، اظهار داشت که تلاش‌ها برای دست یابی به نتیجه جریان دارد.

دور هشتم مذاکرات وین از دوشنبه هفته گذشته (ششم دی‌ماه) آغاز شد و  گفت‌وگوها طی دو روز گذشته با برگزاری دیدارهای دو و چندجانبه میان هیأت‌های شرکت‌کننده در مذاکرات ادامه یافت و علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران با انریکه مورا، مذاکره کنندگان ارشد روسیه و چین و همچنین نمایندگان سه کشور اروپایی به طور جداگانه دیدار کرد.

باقری می‌گوید که رمز موفقیت مذاکرات وین دستیابی به توافق در زمینه لغو موثر تحریم های ظالمانه علیه ایران است. وی تصریح کرد که هرچقدر طرف مقابل ما آمادگی جدی‌تری برای لغو تحریم‌ها داشته باشد و اراده جدی تری برای پذیرش سازوکارهای مد نظر جمهوری اسلامی ایران در لغو تحریم‌ها داشته باشد  به ویژه در دو موضوع راستی آزمایی و تضمین در مدت زمان کوتاه‌تری می‌توانیم به توافق دست پیدا کنیم.

به گزارش ایرنا، مذاکرات در روزهای آینده در سطوح و قالب‌های مختلف ادامه خواهد داشت. حتی پنجشنبه که در اتریش به دلیل یکی از جشن‌های مسیحیان تعطیل عمومی است مذاکرات جریان دارد و شنیده‌ها حاکیست قریب به اتفاق هیات‌ها برای دستیابی به توافق مصمم هستند.

 

اخبار مرتبط

فرانسه: برای به نتیجه رساندن برجام آمادگی داریم

امیدواریم مذاکرات وین در آینده نزدیک از سر گرفته شود

برای موفق نشان دادن خود حاضر به عبور از خطوط قرمز نظام نیستیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha