آموزش رایگان هنر در مناطق محروم از دهه فجر

آموزش رایگان هنر در مناطق محروم از دهه فجر

به گزارش سراج24؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی در نشست هم اندیشی طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی گفت: از زمان آغاز به کار محمدمهدی اسماعیلی در این وزارتخانه، یکی از اولویت هایی که ایشان برای خود تکلیف کردند موضوع آموزش هنر رایگان در مناطق محروم بود که در این راستا اقدامات خوب و جدی توسط معاونت امور هنری وزیر محترم به عنوان مسئول این حوزه آغاز شد و در این مسیر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، معاونت امور فرهنگی و سایر بخش‌های وزارتخانه نیز به کمک این معاونت آمدند و اقدامات قاطع در این بخش پیش رفت و مسائل مربوط به آن در حال پیگیری است.

شالویی با یادآوری این نکته که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای قبول مسئولیت در این وزارتخانه همواره بر رعایت عدالت فرهنگی در سراسر کشور تاکید داشته و دارد ، تصریح کرد: دولت سیزدهم نیز تاکید بر تمرکززدایی و کمک به مناطق محروم و در عین حال رعایت عدالت در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری را اولویت خود قرار داده است.

مدیرکل حوزه وزارتی تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رسیدگی به امور فرهنگی و هنری مناطق محروم عزم جدی دارد و این را جزو مهم‌ترین کارهای خود در دولت سیزدهم به شمار می‌آورد.

به گفته وی در حال حاضر چندین استان به عنوان مناطق محروم شناسایی شده و حدود ۵۱ رشته هنری کاربردی در این طرح آموزش مدنظر قرار گرفته اند تا اقدامات لازم برای آغاز این طرح آموزشی در استان‌های مقصد صورت پذیرد.

شالویی تصریح کرد: در موضوع اقتصاد هنر ما به هنرمندان برگزیده و آثار آنها فکر نمی‌کنیم زیرا آنها خودشان شرایط اقتصادی لازم را خواهند داشت، بلکه تلاش می کنیم که در مناطق محروم هنرمندان بتوانند در بازار هنر نقش‌آفرینی کنند.

دستیار وزیر فرهنگ همچنین با اشاره به اینکه نوجوانان هدف اصلی ما در این طرح آموزش رایگان هنری هستند، اظهار داشت: باید از ظرفیت این قشر نوجوان برای برنامه‌های هنری آینده کشوراستفاده کرد. البته در این طرح نباید زمینه مهاجرت هنرمندان از شهرها به مرکز شکل بگیرد.

وی ابراز امیدواری کرد تا بتوانیم از اساتید برجسته در این طرح استفاده کنیم زیرا حضور آنها در مناطق محروم بطور یقین با اقبال خوبی مواجه خواهد شد.

در پایان این نشست از پوستر آموزش رایگان هنر در مناطق محروم، کمتر توسعه‌یافته و مرزی رونمایی بعمل آید.
 

اخبار مرتبط

وزیر ارشاد به تماشای «علمدار» نشست

باید خروجی‌های بیشتری از صندوق اعتباری هنر ببینیم

پیش‌نویس ارشاد برای شبکه خانگی نهایی شد/ مذاکرات طولانی با جبلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha