توزیع ۴۲ هزار بسته معیشتی به مناسبت ایام فاطمیه در البرز

توزیع ۴۲ هزار بسته معیشتی به مناسبت ایام فاطمیه در البرز

به گزارش سراج24؛ مهران طیران در گفت‌وگو با مهر ضمن عرض تسلیت ایام حزن و اندوه بی‌بی دو عالم حضرت زهرا (س) و همچنین دومین سالگرد شهادت محبوب دل‌ها سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: از جمله برنامه‌های دهه مقاومت که از ۹ دی ماه آغاز و تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد، رزمایش مواسات و همدلی است که در سطح استان در حال انجام است.

وی بیان کرد: این رزمایش سه محور اصلی دارد که شامل بخش‌های کمک‌های مومنانه، پروژه‌های، محرومیت زدایی و خدمات اجتماعی است که در بازده زمانی یاد شده صورت می‌گیرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز تصریح کرد: در بخش کمک‌های مومنانه با همکاری سپاه، کمیته‌ی امداد و سایر دستگاه‌ها و خیرین، تعداد ۴۲ هزار بسته ی معیشتی تهیه شده است که بین نیازمندان در سطح استان توزیع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با هماهنگی‌هایی که با سازمان زندان‌ها و با کمک خیرین، پیش بینی می‌شود ۲۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در این ایام آزاد و به کانون خانواده بر می‌گردند.

طیران گفت: ۱۲۸ جهیزیه برای نوعروسان نیازمند تهیه شده است که در ایام فاطمیه به نو عروسان اهدا خواهد شد.

وی در خصوص نذر قربانی و اطعام به نیازمندان، اظهار کرد: از این رو حدود ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم تهیه و بین محرومین و افراد کم برخوردار توزیع خواهد شد.

اجرای ۱۹۶ پروژه محرومیت‌زدایی

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در خصوص اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی بیان کرد: ۱۹۶ پروژه محرومیت زدایی که غالب و اکثریت آنها بازسازی و مرمت خانه‌های محروم است، انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حوزه خدمات رسانی نیز، تیم‌های بهداشتی و درمانی به من مناطق محروم اعزام می‌شود، همچنین میز خدمت با حضور مسئولین استانی و شهرستانی انجام می‌شود.

طیران خاطرنشان کرد: سایر اقشار هم برحسب نوع وظیفه و فعالیت‌های خودشان برای این ایام برنامه‌های ویژه‌ای را در حوزه‌ی خدمات اجتماعی تدارک دیدند که در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه نوع نگاه سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی کار برای رضای خدا و خدمت به مردم بود، متذکر شد: امید است ما بتوانیم به تاسی از آن مقام بزرگ، اقدامات خود را در راستای خدمت رسانی به هم استانی‌ها انجام بدهیم و مورد رضای خداوند متعال و موجب شادی و آرامش روح این شهید والا مقام قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

پویش عهدنامه با حاج قاسم سلیمانی راه اندازی شد

شییع پیکر شهید مدافع حرم محمد اینانلو در کرج

دهه اول محرم سال ۱۴۰۰ در استان البرز هیئت کجا برویم ؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha