عناصر بنیادین مکتب سلیمانی ولایت‌پذیری، عقلانیت دینی و مقاومت است

عناصر بنیادین مکتب سلیمانی ولایت‌پذیری، عقلانیت دینی و مقاومت است

به گزارش سراج24؛ سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور پیامی سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: در دومین سالگرد شهادت مردی هستیم که شهادتش به حق از سوی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای عزیز «حادثه‌ای ملی و بین‌الملل اسلامی» بود؛ بزرگمردی که صدق، ایمان و اخلاصش، جوهره مکتبی شد که زندگی و شهادتش را پربرکت و تمام‌کننده حجت بر دوستداران و حتی دشمنانش ساخت.

کمتر کسی است که به مانند حاج قاسم سلیمانی، سیر و سلوک و اقداماتش مورد تعریف و تمجید دشمنانش نیز قرار گرفته باشد و بدون شک این عنایت حق تعالی است که دشمنانش نیز ناخودآگاه با گفتارشان بر حقانیت وی و کارهای کارستانش مهر تایید می‌زنند.

همه این‌ها گواهی است بر آنکه تقلیل شخصیت کامل سردار سلیمانی به شخصیت اخلاقیِ صرف ظلم و مانعی است برای شناخت و ترویج اصول عملی وی. شاید اگر حاج قاسم شهید نمی‌شد، هیچ‌گاه ابعاد پنهان شخصیتی وی و برکت وجودی‌اش آشکار نمی‌شد؛ شخصیتی که فرمانده عملیاتی جبهه مقاومت اسلامی در برابر استکبار بود.

چنانچه آن تشییع پرشور، تاریخی و ماندگارش، خط بطلانی بر ترویج دوگانه دروغین «ملت و امت» بود. سلیمانی از جمله اسطوره‌هایی است که حیات معنوی، یادشان و مکتبی که از خود به یادگار می‌گذارند از حیات مادیشان پربرکت‌تر و برای دشمنانشان خطرناک‌تر است. به تعبیر مقام معظم رهبری «شهید سلیمانی» برای دشمنانش خطرناک‌تر از «سردار سلیمانی» است.

نمونه عینی آن را در برخورد حذفی مستکبران با ترویج نام، نشان و مکتب شهید سلیمانی در فضای مجازی می‌توان مشاهده کرد؛ واکنشی از جنس ترس.

دشمن از ترویج مکتب سلیمانی می‌ترسد؛ چرا که از ترویج عناصر بنیادین مکتب حاج قاسم که همانا ولایت‌پذیری، عقلانیت دینی و مقاومت اسلامی است، هراس دارد. چون می‌داند تثبیت این بنیان‌های فکری در روح و جان جامعه اسلامی، امت اسلام را در برابر توطئه استکبار روئین‌تر و شکست ناپذیر خواهد کرد. قاسم سلیمانی نماد امید و خودباوری ملت ایران و امت اسلامی است.

بدون شک، برکات همین مکتب سلیمانی است که از شهادتش هر روز که می‌گذرد، منطقه برای آمریکا و ایادی‌اش منجلاب‌تر از دیروز می‌شود. یک روز از عراق بیرون رانده می‌شوند و روز دیگر از افغانستان با فضاحت تمام می‌گریزند.

اعتقاد عملی به ولایت فقیه، خدمت به مردم، مردم‌داری و مردم‌دوستی، اعتقاد راسخ به عدم جدایی دین از سیاست، فراجناحی بودن تنها بخشی از اصول عملی حاج قاسم است که به حق وی را شایسته عنوان «مالک اشتر انقلاب» کرده است.

دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، فرصتی است تا ضمن مرور دوباره مشی، مرام و سیر و سلوک این مرد بزرگ، این حقیقت را برای خود دوباره تکرار کنیم که این وعده صدق الهی است و خداوند به کسانی که در راه اراده و اهداف او حرکت کنند، نصرت خواهد داد.

اخبار مرتبط

گفتاری از رئیس دفتر فرماندهی معظّم کل قوا درباره شهید سلیمانی

جبهه مقاومت مظهر صراط مستقیم است

عاملان ترور شهید سلیمانی در امان نخواهند بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha