احیای برجام چقدر می‌تواند قیمت خودرو را کاهش دهد؟

احیای برجام چقدر می‌تواند قیمت خودرو را کاهش دهد؟

به گزارش سراج24؛حمید کریمی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه وضعیت خرید و فروش خودرو چنگی به دل نمی‌زند، اظهار کرد: بازار خودرو همچنان در وضعیت رکود قرار دارد و تعداد معاملات کم است.

وی ادامه داد: مردم با امید به تغییر شرایط کشور، پایین آمدن قیمت ارز و اثر بخشی مذاکرات، در معاملات خودرو محتاطانه عمل می‌کنند و اغلب دست نگه داشته‌اند تا شاید شرایط تغییر کند.

این مسئول تاکید کرد: حتی اگر شرایط هم تغییر کند، این احتمال وجود ندارد که قیمت خودروها به کمتر از نصف قیمت‌های فعلی برسد و قطعا کاهش قیمت چندان نخواهد بود.

وی در پاسخ به اینکه طی دو سال گذشته چه تعداد از واحدهای صنف اتومبیل کرج تعطیل شده‌اند، اظهار کرد: خوشبختانه گزارشی از تعطیلی واحدی نداشته‌ایم ولی شرایط همکاران خوب نیست و گاه برای فروش یک خودرو به ویژه خودروهای خارجی باید چند ماه انتظار بکشند.

کریمی تاکید کرد: همکاران این صنف به این وضعیت عادت کرده‌اند و فعلا جز به رسیدن روزهایی که وضعیت داد و ستد رونق بگیرد امیدی ندارند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل کرج گفت: وقتی بازار رونق داشته باشد، چرخ اقتصاد هم با سرعت بیشتری می‌چرخد و شاهد رضایت عمومی مردم خواهیم بود.

اخبار مرتبط

توضیحات وزیر صمت در مورد بسته پیشنهادی رفع موانع تولید

وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح کرد دولت در پی عدالت بین بخش‌های مختلف در دسترسی به تسهیلات است

وزیر نفت: هیچ‌کدام از استان‌های کشور قطعی گاز ندارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha