تولید ۳۰ سریال در دستور کار سازمان «اوج»/ هدف فقط تلویزیون نیست

تولید ۳۰ سریال در دستور کار سازمان «اوج»/ هدف فقط تلویزیون نیست

به گزارش سراج24؛ نشست رسانه‌ای محسن دریا لعل مدیر مرکز فیلم و سریال سازمان اوج امروز ۱۲ دی با حضور اهالی رسانه برگزار شد.

دریالعل در این نشست درباره تغییر ریل گذاری این سازمان از تولید سینمایی به سمت سریال سازی اظهار کرد: سی سریال در دستور کار داریم که بخشی با وی او دی بخشی با صداوسیما و بخشی در پیش تولید و در مرحله طرح و نگارش است.

وی اضافه کرد: تغییر شیفت از سینما به سریال مهمترین ریل گذاری ماست به این دلیل که در یکی دو سال اخیر بازگشت سرمایه در سینما وجود نداشته است.

مدیر مرکز فیلم و سریال اوج گفت: حرف خوب وقتی شنیده می‌شود که در مدیوم و قالب خوب تعریف کنید. نمی‌توان به سبک رمان و برنامه تلویزیونی، سریال بسازید؛ این همان اتفاقی است که در این چند وقت در صداوسیما شاهد بودیم و کیفیت آثار کمتر شد.

* «مستوران» به زودی روی آنتن می‌رود

دریالعل عنوان کرد: در این یکی دو سال در اوج اگر حس کم کاری می‌شود و بروز بیرونی کمتر است، به دلیل این است که قرار است آثار باکیفیت‌تر باشد. به زودی «مستوران» که از جمله سریال‌های آماده ماست، روی آنتن می‌رود و می‌توان درباره کیفیت تصویری و روایی آن بعد از پخش صحبت کرد.

وی با اشاره به بودجه روتین این مجموعه توضیح داد: می‌توان با پول‌های ارزان‌تر کار تولید کرد، با بودجه روتین سریال‌های صداوسیما آثاری می‌سازیم که توقع شما از کیفیت آنها می‌تواند بیشتر باشد و این سریال به نسبت کارهای روتین باکیفیت تر و ارزان‌تر است.

این مدیر سازمان «اوج» افزود: رویکرد ما فقط صداوسیما نیست، وظیفه ماست که به وی او دی‌ها ورود کنیم. این هم وظیفه و هم محملی برای درآمد است. نمی‌توان محصول تولید کرد و ادعا کنیم مخاطب دیده اما بازگشت سرمایه نداشته باشد. سند ما هم آثار قبلی است. برای کارهای قبلی هم پلن درآمدزایی داشتیم، برای مخاطب هدف و پلن درآمدزایی داشتیم.

دریالعل گفت: فیلم «منصور» به فروشی رسید که فیلم دیگری به این فروش پیدا نکرد. سه میلیارد فروش را رد کرده و یک و نیم میلیارد فروش جانبی داشته است. این فیلم حتی پلن هایی برای رایت تلویزیونی و رایت بین‌المللی دارد و برنامه‌ریزی بیزنس «منصور» تازه قدم اول را برداشته است. ما برای دپو کردن در کشوها فیلم نمی‌سازیم.

* «نائله» محرم پخش می‌شود

وی درباره سریال نائله عنوان کرد: سریال «نائله» یک مینی سریال مناسبتی است که محرم سال بعد به پخش می‌رسد. یک کار ده قسمتی است از لحاظ عدد و رقم در حد بودجه روتین سریال‌های تلویزیون است ولی کیفت آن کار تاریخی است. کارگردان آن مجتبی فرآورده است. همچنین سریال شهید بروجردی را داریم که به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه‌کنندگی حامد عنقا و نظارت نصرت الله محمودزاده پیش می‌رود و خبر رسمی آن منتشر می‌شود.

این مدیر سازمان «اوج» در پاسخ به سوالی درباره سوق پیدا کردن اوج به سمت مسایل عرفی و عامه پسند عنوان کرد: ما چارچوب نظری داریم. ارجاع می‌دهم به مستند قلعه از کامران شیردل و بروید ببینید روایت واقعی از دوره پهلوی چگونه است و بعد ببینید روایت ما از آن دوره چگونه است. تصویر دکوراتیو از دهه ۴۰ و ۵۰ چقدر به واقعیت نزدیک است. از اهداف ما روایت واقعیت این دهه است و رفرنس ما مستندها، عکس‌ها و فیلم‌های آن دوره است. اگر صداوسیما جرات کند فیلم‌های آن دوره بخشی را پخش کند می‌فهمیم که معماری ما شهرک غزالی و رنگ و لعاب زیباست یا چگونه باید باشد.

* نباید درباره پهلوی، «معمای شاه» بسازیم!

دریالعل ادامه داد: این مسیر عامه پسند می‌تواند حسن باشد که محتوا را در ساختار قصه و درام جلو می بریم و حرف خود را زده‌ایم. ما با روایت درست و جلوگیری از عدم تحریف پیش می‌رویم منظورم تمیز و کثیف نشان دادن نیست اما نباید درباره دربار پهلوی سریال «معمای شاه» بسازیم بلکه باید راست بگوییم. فیلمی هم در جشنواره سال آینده داریم سال آینده می‌توانید منتظر فیلمی در قالب تاریخ جایگزین باشید.

اخبار مرتبط

سریال پلیسی «شهباز» با موضوع هکرهای بین‌المللی آماده پخش می‌شود

توضیح جبلی درباره هک و احتمال نفوذ،برنامه شیوه و سریال‌های تلویزیونی

جزییات سریال هیروکازو کورئیدا برای نتفلیکس روشن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha