سردار قاآنی:

شهید سلیمانی بین میدان و دیپلماسی ارتباط خوبی برقرار کرد

شهید سلیمانی بین میدان و دیپلماسی ارتباط خوبی برقرار کرد

به گزارش سراج24؛ سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران صبح امروز(یکشنبه) در مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی که در محل دفتر مطالعات سیاسی وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: شهید سلیمانی پیرو حضرات ائمه معصومین(ع) بود و افتخارش این بود که حضرت صدیقه کبری(س) همیشه در یاد او و در وجود او متبلور بود.

سردار قاآنی ادامه داد: حتماً دیروز فرمایشات رهبر انقلاب را در خصوص شهید سلیمانی شنیدید؛ ایشان مکتب شهید سلیمانی را در دو واژه مهمی که شهید سلیمانی مظهر آن بود یعنی صداقت و اخلاص ترسیم کردند.

وی اضافه کرد: این از بیان مبارک رهبر انقلاب، به عنوان یک شخصیتی که هم انسان را می‌شناسند هم قرآن را خوب می‌فهمند و هم رفتار شهید سلیمانی را مشاهده کرده‌اند، بیرون می‌آید.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تصریح کرد: مکتب شهید سلیمانی در دو واژه ارزشمند صداقت و اخلاص خلاصه می‌شود که اگر هر کدام در وجود هر انسانی باشد آن را برجسته می‌کند.

سردار قاآنی گفت: اگر بنده در حد درک خود بیان کنم، این دو واژه ارزشمند متمرکز در یک واژه است که آن ولایتمداری است. اگر کسی ولایتمدار واقعی بود هم صداقت و هم اخلاص دارد. این درس را در مکتب ولایت به ما می‌دهند.

وی ادامه داد: وقتی زندگی کسانی که در مکتب ولایت شهید شدند را مطالعه می‌کنیم، این واژه‌های ارزشمند را می‌بینیم. این افراد مظهر صداقت و اخلاص بودند و مکتب‌شان نیز محل پرورش انسان‌های صادق و با اخلاص است.

فرمانده‌ نیروی قدس سپاه گفت: ولایتمداری اوج قله این ویژگی‌های ارزشمند است و این مسیری بود که شهید سلیمانی عامل به آن و استاد این مکتب بود.

سردار قاآنی افزود: اگر به معنای واقعی ولایتمدار باشیم در دنیا عزت و در آخرت سربلند خواهیم بود.

وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی ایران به پرچمداری امام(ره)، فصل جدیدی آغاز شد که این حرکت با رهبری حضرت آیت الله امام خامنه ای استمرار پیدا کرد. این نظام الهی در پرتو نورانیت ولایت حرکت خودش را در همه زمینه‌ها تنظیم کرده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: به این نظام الهی از همه طرف و با بیشترین قدرت‌های مادی هجمه کرده‌اند اما مگر امکان دارد با ابزارهای متعارف مادی بتوانند با آن مقابله کنند.

سردار قاآنی افزود: این نورانیت ولایت بود که در این فراز و نشیب‌های سخت، نظام را هدایت کرده است.

وی افزود: من به عنوان برادر شما و کسی که سال‌های متمادی در خدمت شهید سردار سلیمانی بودم، می‌توانم بگویم برجسته‌ترین ویژگی‌های شهید این بود که خودش اهل فهم بود.

فرمانده‌ نیروی قدس سپاه گفت: این مرد نورانیت وجود خودش را در تبعیت محض از ولایت فقیه و امام خودش و در عصر حاضر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌دانست و در وصیت‌نامه خود نیز با صراحت به آن اشاره کرده بود. او می‌فهمید حرف حضرت آقا و مسیری که ایشان فرمودند درست است.

سردار قاآنی اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های برجسته شهید سلیمانی این بود که بین میدان و دیپلماسی ارتباط بسیار خوبی برقرار کرد.

وی ادامه داد: مجموعه وزارت خارجه در دوره‌های مختلف با شهید سلیمانی هم افزایی و همراهی داشتند. با افراد کاری نداریم چراکه ممکن است برخی افراد نوساناتی داشته باشند، ولی همیشه این هم افزایی وجود داشته است.

فرمانده نیروی قدس سپاه اضافه کرد: شهید سلیمانی به عنوان یک اعتقاد دینی با همه کسانی که در میدان سیاست و دیپلماسی کار می‌کردند همراهی و به آنها کمک می‌کرد.

سردار قاآنی ادامه داد: شهید سلیمانی موفقیت در صحنه عظیم مقابله با دشمنان را در این می‌دید که این تعامل و هم‌افزایی به صورت روزمره و مستمر برقرار باشد.

وی افزود: شهید سلیمانی جلودار این پیوند مبارک بود. وقتی از مکتب شهید سلیمانی صحبت می‌کنیم باید این فضای سیاسی و دیپلماسی کشور با همه کسانی که در میدان کار می‌کنند در کنار هم قرار گیرند و اینجا است که خداوند به کار برکت می‌دهد.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: این پیوندی که شهید سلیمانی از درون تهران ایجاد کرد، در کشورهای مختلف عمق یافت. همراهی دوستان در عراق و شهید ابومهدی المهندس که خون‌شان با هم در آمیخته شد، این همان نگاه ارزشمند پیوند بین این دو حرکت از مرکز کشور و توسعه آن به جاهای دیگر بود.

سردار قاآنی با بیان اینکه تهران قله مقاومت و قله‌ انقلاب اسلامی در همگرایی بین بخش‌های مختلف در اسلام است، گفت: اینجا مرکز تقریب است و کسانی مثل شهید سلیمانی جلودار ایجاد وحدت و همگرایی بودند.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی در صحنه‌های مبارزه صرفا با نگاه متعارف سیاسی حضور نداشت، گفت: اینها درس‌های برجسته‌ای در مکتب شهید سلیمانی است.

اخبار مرتبط

گزارش تصویری / تجمع ضد صهیونیستی مردم تهران در میدان فلسطین

اعلام انزجار مردم تهران از رژیم صهیونیستی در میدان فلسطین / سردار فدوی: تا محو کامل اسرائیل، فلسطین مسئله اصلی اسلام خواهد بود +ویدئو و تصاویر

اجتماع ضد صهیونیستی، امروز در میدان فلسطین برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha