عضو مجلس خبرگان:

اگر ۱۰ گران‌فروش را شلاق می‌زنند دیگر ‌تخلفی صورت نمی‌گرفت

اگر ۱۰ گران‌فروش را شلاق می‌زنند دیگر ‌تخلفی صورت نمی‌گرفت

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله سید‌مصطفی موسوی‌اصفهانی در گفت‌و‌گویی با بیان اینکه یکی از مباحث مهم در اسلام مربوط به معیشت و زندگی مردم است، اظهار داشت: حتی آیات شریفه ای درباره این موضوع مهم نازل شده است.

وی به سوره مبارکه مطففین اشاره کرد و افزود:  خداوند در آیه نخست این سوره می‌فرمایند: وای بر احوال کم فروشان و کسانی که در معیشت مردم اختلال ایجاد می‌کنند.

مدیر حوزه علمیه استان همدان با بیان اینکه «مطففین» وقتی می‌خواهند چیزی بگیرند آن را کامل می‌گیرند اما هنگام پس دادن کم برمی‌گردانند، تصریح کرد: آن‌هایی که ارز 4200 تومانی گرفتند و آن را بازنگرداندند شامل مطففین هستند.

موسوی‌اصفهانی با بیان با تاکید بر اینکه آیا نمی‌ترسند از روز بزرگی که مو از ماست کشیده می‌شود، عنوان کرد: وقتی نامه اعمال افراد ستمکار را می‌دهند می‌گویند این چه نامه‌ای است؟ وای به حال من.  صغیر و کبیر اعمال من ضبط شده است.

وی با بیان اینکه در مواردی شاهد عملکرد ضعیف واحدهای نظارتی در زمینه گرانفروشی، احتکار و مسائل مربوط به معیشت مردم هستیم، گفت: آن‌هایی که  ناظر بر واحدهای تولیدی و صنفی هستند اما نظارت نمی‌کنند، باید از نظر عملکردی مورد تحقیق قرار بگیرند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه مسئولین نظارتی باید نظارتشان را دقیق‌تر کنند، تصریح کرد: عده‌ای هم باید خود ناطرین را کنترل کنند تا بدانند چرا در یک موضوعی نظارت انجام نشده و یا پرونده‌ای به نتیجه نرسیده است.

موسوی‌اصفهانی با بیان اینکه یک روزی حکومت در دست متدینین نبود و در دست طاغوت بود، اظهار داشت: اما امروز بعد از خون شهدا به صورت ظاهر متدینین متصدی کار مردم شده‌اند پس وای به حال وقتی‌که متدینین سرکار باسشند و مردم شاهد انحرافات آن‌ها باشند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید در زمینه رسیدگی و برخورد با متخلفان بیشتر دقت کنند، تصریح کرد: وقتی متهمی را از خارج می‌گیرند و می‌آورند حتی اسم او را در صدا و سیما فاش نمی‌کنند.

مدیر حوزه علمیه همدان با بیان اینکه اگر 10 گرانفروش را در استان شلاق می‌زنند دیگر گرانفروشی، کم فروشی و تخلفات صورت نمی‌گرفت، اظهار داشت: گرانفروش و کم فروشان باید در عموم مردم معرفی شوند.

اخبار مرتبط

آیت‌الله کعبی: صهیونیست‌ها و بهائیان پشت صحنه عنکبوت مقدس هستند

آیت الله کعبی: غرب‌گرایان به دنبال تحریف امام هستند

آیت‌الله علم‌الهدی از مانور عزت ایران در لبنان تجلیل کرد/حضور رئیس جمهور در اجلاس شانگهای پیام‌های بی‌بدیلی دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha