قالیباف:

بزرگ‌ترین ظلم به شهید سلیمانی تقلیل دادن او از یک مکتب به یک ژنرال است

بزرگ‌ترین ظلم به شهید سلیمانی تقلیل دادن او از یک مکتب به یک ژنرال است

به گزارش سراج24؛ محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه 12 دیماه) گفت: فرا رسیدن سالروز شهادت مرد میدان، سردار پرافتخار اسلام و محبوب دل مردم ایران و تمامی مستضعفین جهان، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به ملت شریف ایران و تمام کسانی که به آرمان عدالت‌گستری، آزادیخواهی و رفع ظلم و تبعیض از جهان باور دارند و در این مسیر گام برداشته‌اند تسلیت و تعزیت می‌گویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خون شهید راه خود را در زمین و آسمان‌ها پیدا می‌کند و این وظیفه ماست تا بتوانیم با فهم درست از سیره شهید و منطق عمل و اندیشه او زندگی و فکر خود را با آن منطق سازگار کنیم و خود را از انحراف، تندروی و یا کندروی رها کنیم. 

وی افزود: بزرگ‌ترین ظلم به حاج قاسم تقلیل دادن او از یک مکتب و مدرسه درس‌آموز به سطح یک ژنرال شجاع و یک فرد مبارز است. حاج قاسم یک مکتب است زیرا ابعاد گوناگون زندگی او بر اساس راه و روشی تنظیم شده بود که امام راحل با فهم دقیق خود از اسلام ناب محمدی به ما آموخت. 

قالیباف خاطرنشان کرد: حاج قاسم شاگرد اول مکتب امام است و این مکتب که تا امروز با همراهی و فداکاری ملت ایران نجات‌بخش و راهگشا بوده است، بر دو اصل خداباوری و مردم‌باوری استوار است. اگر حاج قاسم در سال‌های عمر شریف و بابرکت خود توانست فاتح میدان‌های بزرگ باشد به این دلیل بود. 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اخلاص کم‌نظیر حاج قاسم با اعتقاد قلبی به توانایی مردم و همچنین باور عمیق و برخاسته از آموزه‌های دینی به اصل ما می‌توانیم در یک شخص جمع شده بود و امروز نیز به برکت خون او و خون مجاهدان مخلصی همچون شهید ابومحمدی المهندس آمریکا در آستانه اخراج کامل از منطقه قرار گرفته است و با پشتوانه ملت‌های منطقه ان‌شاءالله این امر به زودی محقق خواهد شد. 

وی افزود: مردم‌باوری در مکتب سلیمانی یعنی در هر لحظه فقط در اندیشه حل مشکلات مردم بودن و پرهیز کردن از هر فرع و هر حاشیه‌ای که انسان انقلابی را از حل مشکلات مردم دور کند.

رئیس دستگاه قانون‌گذاری کشور گفت: مردم‌باوری یعنی اینکه مشکلات فقط و فقط با همراهی و مشارکت همه‌جانبه خود مردم قابل حل است و هر کسی که مردم را از حضور فعال بازدارد و یا نقش آنها را نادیده بگیرد، و یا آنها را دسته‌بندی و فرقه‌بندی کند، بی‌گمان شکست خواهد خورد.

قالیباف خاطرنشان کرد: حاج قاسم در هر میدانی که حاضر می‌شد، مایه امیدواری و اعتماد به نفس مردم بود. او که در مکتب خمینی ما می‌توانیم و حل مشکلات با مشارکت عموم مردم را آموخته بود، هر جا که قدم می گذاشت نیروهای مردمی را سرشار از باور راستین به نیروی خود و با اتکا به نیروی لایزال الهی می‌کرد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خداباوری سلیمانی به معنای رعایت اخلاق و حدود شرعی در هر امری حتی در مواجهه با دشمنان و به معنای باور عملی به سنت‌های الهی است.

وی ادامه داد: همان سلیمانی که در مقابل پابرهنگان و مستضعفان دست ارادت بر سینه می‌گذاشت و تعظیم می‌کرد، در برابر هیچ ابرقدرت و زورگویی سر خم نکرد و در مقابل آنها تا آخرین نفر ایستاد و نقشه آنها را خنثی کرد. همان سلیمانی که شیر بیشه مبارزه و نبرد با ظالمان بود، با دقت و هوشمندی فراوان بر مسائل سیاسی اشراف داشت و از ابعاد آن آگاه بود و این فراست را برای درهم کوبیدن دشمن به کار می‌گرفت.

رئیس مجلس افزود: سلیمانی به جای سختگیری با مردم بر خود سخت می‌گرفت و با مردم مهربان و متواضع بود. 

قالیباف خاطرنشان کرد: با پیروی از مکتب سلیمانی و با اتکا به دو اصل خداباوری و مردم‌باوری می‌توان بر مشکلات غلبه کرد و همین منطق را که بارها در چهار دهه اخیر رهگشا و موفقیت‌آمیز بوده است در سایر عرصه‌ها نیز به کار ببندیم. 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان فرا رسیدن اولین سالروز درگذشت علامه مصباح یزدی را تسلیت گفت و عنوان کرد: علامه مصباح یزدی سال‌های در عمر خود نقش مهمی را در راستای ترویج معارف اسلام و حراست از مبانی فکری انقلاب اسلامی ایفا کردند. 

اخبار مرتبط

اجرای دقیق نظام رتبه‌بندی معلمان را از وزیر مطالبه خواهم کرد

مسیر تحول در قوه قضائیه با روحیه حق‌طلبانه طی می‌شود

منشور مجلس برای ریل‌گذاری صحیح در قانون‌گذاری تدوین می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha