پیشگیری از امیکرون با تزریق دز سوم

پیشگیری از امیکرون با تزریق دز سوم

به گزارش سراج24؛مهرداد بابایی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه هنوز مورد جدیدی از ابتلای قطعی به سویه جدید امیکرون در البرز گزارش نشده است، اظهار کرد: هفته گذشته یک مورد ابتلا به سویه جدید کرونا در استان گزارش شد و جز آن مورد جدیدی اعلام نشده است.

وی با اشاره به اینکه علائم سویه امیکرون در مقایسه به سویه‌های قبلی شدید نیست، توضیح داد: علائم این سویه شباهت زیادی به سرماخوردگی دارد ولی قدرت سرایت آن چند برابر سویه‌های قبلی است.

وی در پاسخ به اینکه آیا برای مبتلایان به این سویه نیازی به قرنطینه است، گفت: چون قدرت سرایت این سویه بیشتر است حتما باید قرنطینه انجام شود ولی ممکن است مدت زمان آن در مقایسه با سویه‌های قبل کمتر باشد.

بابایی تاکید کرد: تزریق واکسن به ویژه دز سوم نقش به سزایی در پیشگیری از ابتلا به این سویه دارد به همین دلیل از واجدین شرایط درخواست می‌شود حتما نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان البرز گفت: آبریزش بینی، خستگی، ضعف و تعریق شبانه مهمترین علایم ابتلا به سویه جدید کرونا است.

این مسئول اضافه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به این سویه، در کنار تزریق واکسن باید شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی فراموش نشود.

اخبار مرتبط

دستگیری ۸۲۲ سارق، زورگیر و مالخر در رعد ۵۹

سرقت نافرجام از یک طلافروشی‌ در تهرانپارس

برخورد جدی پلیس با سارقان خشن توسط ۴۰۰ تیم عملیاتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha