آیت‌الله‌ صافی‌گلپایگانی:

دولت مشکلات "معیشتی و گرانی" را برطرف کند

دولت مشکلات "معیشتی و گرانی" را برطرف کند

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در ادامه برنامه های دومین روز سفر خود به قم شامگاه جمعه با حضور در بیت حضرت آیت‌الله صافی‌گلپایگانی، با این مرجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله صافی ضمن تقدیر و تشکر از رئیس جمهور و خدمات دولت سیزدهم بیان کرد: امر ریاست جمهوری بسیار سنگین و مشکل است. امیدوارم بتوانید با فضل خداوند متعال و توسل به حضرات معصومین علیهم السلام، به بهترین وجه ممکن، کشور را مدیریت کنید و بر مشکلات فائق آیید که در این صورت برای شما مایه افتخار و موجب نیل به ثواب بسیار است.

معظم له در ادامه با اشاره به اهمیت انتخاب مدیران شایسته برای مناصب مختلف افزود: سعی کنید بنا به دستور آیه شریفه "اجعلنی علی خزائن الارض انی حفیظ علیم" مدیرانی صالح که حافظ منافع مردم و دانا و آگاه و دلسوز باشند انتخاب نمایید تا بتوانند به مردم شریف به نحو احسن خدمت نمایند.

توصیه بعدی آیت‌الله صافی گلپایگانی درباره ضرورت عقلانیت و تدبیر عالمانه در اداره کشور بود و گفت: اگر کارها بر اساس عقلانیت و تدبیر انجام شود حتماً در امور پیشرفت خواهید کرد و زودتر به نتیجه خواهید رسید.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از توصیه های خود در ارتباط با مسئله ارتباط با جهان بیان داشت: باید با حفظ عزّت و اقتدار، با جهان در ارتباط بود و این دولت باید پیام صلح و دوستی را به جهانیان ابلاغ نماید.

وی در ادامه سخنان خود، بر لزوم رفع نگرانی‌های مردم در رابطه با معیشت و تورم و گرانی تاکید کرد و افزود: ان‌شاء الله با اقدامات سریع، دغدغه ها و نگرانی مردم را در رابطه با گرانی ها بر طرف نمایید و بحث معیشت مردم را در اولویت کارها قرار دهید.

 وی در ادامه، با اشاره به سفر رئیس جمهور ‌به قم گفت:قم همواره پایگاه علم و ادب و معارف و اخلاق بوده و باید این سوابق به بهترین وجه حفظ شود و برنامه هایی که برای قم در نظر گرفته می شود در شان و مقام قم باشد.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در پایان این دیدار، با مسالت توفیق بیشتر برای رئیس جمهور و دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: امیدوارم تحت عنایات و توجهات خاصه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف بتوانید در مسیر خدمت به دین و مردم عزیز کشورمان گام بردارید و رضایت خداوند متعال را کسب نمایید.

اخبار مرتبط

مسئولان ضمن نظارت بر بازار با متخلفان برخورد جدی کنند

ظرفیت ایران و قطر می‌تواند بستری برای مقابله باچالش‌های منطقه باشد

معتقدیم گفت‌وگو راه حل اصلی مذاکرات وین است

0 نظر

ارسال نظر

capcha