پیش‌بینی بارش باران و برف در اکثر نقاط کشور در هفته آینده

پیش‌بینی بارش باران و برف در اکثر نقاط کشور در هفته آینده

به گزارش سراج24؛ از سازمان هواشناسی کشور، سامانه بارشی امروز (جمعه) در نوار شرقی و جنوبی کشور فعالیت داشته و سبب بارش باران در جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز، سواحل دریای عمان، جنوب استان های بوشهر و فارس، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و شرق یزد می‌شود.

همچنین در برخی نقاط در غرب و مرکز کشور بارش پراکنده و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.

براساس گزارش سازمان هواشناسی کشور، روز شنبه فعالیت سامانه بارشی در شرق کشور کاهش می یابد و فقط در نوار جنوبی کشور فعال خواهد بود و در جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز، سواحل دریای عمان، نیمه جنوبی استان های بوشهر و فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

همچنین برای عصر فردا در برخی نقاط غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین و در جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و کردستان بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

روز یکشنبه گستره فعالیت این سامانه بارشی کل کشور به جز نوار شمالی را فرا خواهد گرفت، در استان های جنوبی  و سواحل خلیج فارس رگبار و رعد و برق و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف رخ می دهد همچنین مرکز و غرب خلیج فارس مواج و متلاطم می شود.

در این روز بارش در فارس، بوشهر، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب هرمزگان، جنوب کرمان و جزایر واقع در خلیج فارس شدت خواهد داشت و در ارتفاعات غرب و جنوب غرب کشور بارش برف رخ می‌دهد.

روز سه شنبه گستره فعالیت سامانه در نیمه شرقی کشور است و در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان بارش های شدت خواهد داشت که بتدریج با خروج این سامانه، موج دیگری از شمال غرب وارد کشور شده و در برخی مناطق شمال غرب و غرب و ارتفاعات واقع در جنوب غرب و در دامنه های البرز و مرکز کشور سبب بارش پراکنده باران و برف و وزش باد خواهد شد.

روزهای شنبه و یکشنبه افزایش نسبی دما در استان های ساحلی خزر و روز دوشنبه با نفوذ جریانات شمالی، کاهش نسبی دما در این مناطق پیش بینی می شود.

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تا روز دوشنبه مواج خواهد بود.

همچنین تا روز یکشنبه در تهران و کرج آلودگی هوا تداوم می یابد.

اخبار مرتبط

گرد و غبار درنقاط مختلف کشور/ فعالیت سامانه بارشی در شمال

سامانه بارشی جدید در راه است

گردوخاک ۱۴ استان را در بر‌می‌گیرد/ بارش‌های پراکنده باران در برخی مناطق تا شنبه

0 نظر

ارسال نظر

capcha