امام جمعه شاهرود: ایران از شیعه و عراق جداشدنی نیست

امام جمعه شاهرود: ایران از شیعه و عراق جداشدنی نیست

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود در مسجد و حسینیه قلعه این شهر، یکی از اقدامات مهم شهید سپهبد سلیمانی را راه اندازی ستاد بازسازی عتبات عالیات برشمرد و افزود: برخی هنوز هم می‌گویند با عراق و سوریه چه‌کار داریم، در حالی که ارتباط ملت ایران با عتبات نزدیک به هزار سال پیشینه دارد و برخلاف خواسته انگلیس و آمریکا، ایرانی ها در طول تاریخ در عتبات عالیات حضور داشتند.

وی با اشاره به درایت شهید سلیمانی درباره ستاد عتبات عالیات، ادامه داد: وجه غالب ستاد بازسازی عتبات عالیات مردمی بودن آن، داشتن اخلاص و روحیه کار جهادی است.

خطیب جمعه شاهرود با تأکید بر اینکه باید به شهید سلیمانی به عنوان یک راه و مکتب و نه به عنوان یک فرد نگاه کرد، اظهار داشت: نخستین ویژگی که او را ماندگار کرد، معنویت و اخلاص بود.

امینی یادآور شد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب سردار دل ها به شدت انقلابی بود و این در حالی است که بعضی افراد ادای انقلابی بودن را درمی آورند اما حاضر نیستند برای انقلاب هزینه بدهند.

وی با اشاره به پرکاری  و خستگی ناپذیری شهید سلیمانی تصریح کرد: او در شهرهایی که در محاصره داعش بود با تدبیر و شجاعت خود توانست صحنه های پیروزی را رقم بزند، این شهید بزرگوار فداکار و نوع دوست بود و در دل مردم منطقه جای داشت ک این ویژگی به خاطر اخلاص وی بود و نمی توان آن را با پول، تبلیغات و زور به دست آورد.

امینی در بخش دیگر صحبت های خود، به ضرورت اصلاح نظام اقتصادی کشور اشاره و ابراز کرد: این اصلاحات در چهار محور نظام بانکی، نظام بودجه ریزی، نظام پرداخت ارز ترجیحی و پرداخت یارانه باید رخ دهد.

وی با بیان اینکه باید روش ها را به نفع ملت ایران تغییر داد، بیان کرد: مجلس کارهایی را شروع کرده است که بی شک هنوز کافی نیست.

امام جمعه شاهرود با تأکیدبر اینکه این اصلاحات باید با مطالعه و دقت انجام شود و مهمتر از آن مردم باید در جریان باشند، افزود: مردم اگر توجیه باشند حاضرند مشکلات و سختی ها را برای اصلاح بپذیرند.

امینی درباره بازی مشترک امریکا و اروپا در مذاکرات وین نیز گفت: در داخل و خارج کشور فضاسازی انجام می دهند که مذاکرات زودتر به نتیجه برسد، درحالی که اکنون نباید زیر بار ظلم و زور و خواسته های نامشروع آن ها برویم.

وی ادامه داد: در مذاکرات نباید عجله کرد، اما حل مسائل کشور را هم نباید به مذاکرات گره زد.

اشاره به مسائل عراق و خروج آمریکایی ها از منطقه نیز از دیگر محورهای خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود بود.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha