وخامت حال ۸۲ بیمار و فوت ۳ نفر در فارس

وخامت حال ۸۲ بیمار و فوت ۳ نفر در فارس

به گزارش سراج24؛براساس آمارها، از ابتدای شیوع این بیماری تا صبح چهارشنبه ۸ دی، یک میلیون و ۸۳۳ هزار و ۲۹۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های فارس تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۵۱۱ هزار و ۳۳۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

این آمار حاکیست، با بستری ۹۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۶۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۳۹۵ نفر رسید.

براساس این آمار، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۱ هزار و ۷۹۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همچنین در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به ۶ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۷۳۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۳۳ هزار و ۴۹۴ دُز نوبت اول، دو میلیون و ۹۰۹ هزار و ۹۰۳ دُز نوبت دوم و ۳۶۹ هزار و ۳۳۷ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

اخبار مرتبط

نگرانی از بزرگترین تخریب تاریخ معماری ایران در شیراز

نخستین محموله واکسن کرونا به ونزوئلا صادر شد

شهادت یک محیط بان و یک همیار محیط زیست در درگیری با شکارچیان در بوانات

0 نظر

ارسال نظر

capcha