قالیباف:

کمترین وظیفه مسئولان در قبال مردم حل مسائل معیشتی و به‌خصوص مدیریت گرانی‌هاست

کمترین وظیفه مسئولان در قبال مردم حل مسائل معیشتی و به‌خصوص مدیریت گرانی‌هاست

به گزارش سراج24؛ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه هشتم دی ماه) قوه مقننه با گرامیداشت نهم دی ماه بیان کرد: در آن روز پرافتخار در تاریخ انقلاب اسلامی، وقتی مردم دیدند که آرمان‌های انقلاب اسلامی، ارزش‌های والای اسلام و امنیت و آرامش کشور به خطر افتاده است، با تمام توان به میدان آمدند و بار دیگر ثابت کردند که خداباوری و مردم‌باوری دو رکن اصل بقا و پیشرفت انقلاب اسلامی در دهه‌های اخیر بوده است.

وی افزود: ملت ایران از آزمون سخت نجات کشور از ناامنی و آشوب سربلند بیرون آمد و امروز آزمون اصلی، پیشروی مسئولان است مبنی بر اینکه باید حل مشکلات مردم در دستور کار آنان قرار گیرد که ان‌شاءالله ما از این آزمون با تلاش و مجاهدت سربلند بیرون بیاییم.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: آنچه از مرور ایام الله انقلاب اسلامی برای همه ما آشکار می‌شود آن است که ما مسئولان باید در هرلحظه بیش از قبل به وظایف خود در قبال این‌همه فداکاری و مجاهدت مردم عمل کنیم و کمترین وظیفه ما در قبال مردم حل مسائل معیشتی مردم و به‌خصوص مدیریت گرانی‌هاست.

قالیباف ادامه داد: مردم در سخت‌ترین زمان‌ها در عمل دلبستگی خود را به انقلاب اسلامی نشان دادند و ما نیز باید در عمل با اتخاذ تصمیمات عقلانی و هوشمندانه، انتظارات آنان را برآورده کنیم.

وی تأکید کرد: امروز موازی‌کاری و دامن زدن به اختلافات، اتخاذ تصمیمات بر مبنای آزمون و خطا، پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و فاصله گرفتن از تمرکز بر حل مسائل اقتصادی مخصوصاً مدیریت گرانی‌ها خلاف وظایف ما در قبال مردم است.

رئیس قوه مقننه تأکید کرد: در 9 دی ماه بار دیگر با ملت شریف و فداکار ایران اسلامی پیمان ببندیم که ما نیز همچون آنها دغدغه‌ای جز انقلاب و اسلام و منافع ملی نداریم و تمام تلاش خود را برای حل مشکلات آنها به‌کار خواهیم بست و منافع شخصی و گروهی خود را بر منافع ملی و انقلابی ترجیح نخواهیم داد.

قالیباف در پایان گفت: همچنین لازم است از اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تشکر کنم که با حفظ سیاست اولویت بهداشت بر درمان و توجه به این مسئله مهم، با افزایش ظرفیت پزشکی موافقت کردند و با تصمیمی که شب گذشته اتخاذ کردند، ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی سالانه 20 درصد به‌مدت چهار سال افزایش پیدا کرد. همان‌طور که وعده کرده بودیم، امیدوارم هم نگرانی متقاضیان تحصیل در این رشته‌ها کمتر شده باشد و هم نیاز مناطق محروم به پزشک متخصص در آینده‌ای نه‌چندان دور کمتر شود.

اخبار مرتبط

خام‌اندیشی و حکمرانی بد در صنعت نفت و گاز بدتر از خام فروشی است

دولت با اجرای برنامه مجلس می‌تواند آرامش مردم را تأمین کند

دولتی‌سازی عامل به گل نشستن اقتصاد است نه تحریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha