امیرعبداللهیان:

حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور را از نظر حقوقی پیگیری می‌کنیم

حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور را از نظر حقوقی پیگیری می‌کنیم

به گزارش سراج24؛ در دیدار سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، موضوعات مختلف همکاری‌ها در زمینه پدافند غیرعامل از جمله توسعه روابط کشورمان با سایر کشورهای دنیا، پیگیری‌های حقوقی و سیاسی از سوی وزارت خارجه در محافل بین‌المللی، ایجاد بسترهای لازم جهت مراودات و گفتگوهای علمی- پدافندی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن برشمردن توانایی‌ها و ظرفیت‌های علمی کشورمان و نیاز سایر کشورها از جمله برخی همسایگان در زمینه مسائل مربوط به پدافند غیرعامل، نسبت به استفاده از همه ابزارهای حقوقی و سیاسی موجود در وزارت خارجه، برای توسعه و بروز آوری هر چه بیشتر این دانش بومی، اعلام آمادگی کرد. حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور را در مجامع بین‌المللی از نظر حقوقی پیگیری خواهیم کرد.

در این دیدار، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز با ابراز امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با وزارت امور خارجه در دولت جدید، مهمترین هدف سازمان را رصد و مهار تهدیدات و کاهش مخاطرات و آسیب‌پذیری کشور در برابر تهدیدات خارجی اعلام و به شکل‌گیری تهدیدات نوین در فضای بین‌المللی اشاره و بر لزوم انجام اقدامات متناسب حقوقی و سیاسی در این فضای جدید اشاره کرد.

سردار جلالی در ادامه با تأکید بر این موضوع که امروز دشمنان ما عملیات علیه زیرساخت‌های حیاتی کشور را در دستور کار خود قرار داده‌اند، بر لزوم دفاع جمعی و هم‌افزا در برابر تهدیدات تأکید کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه با تأکید بر توانایی‌های کشورمان در حوزه پدافند غیرعامل از جمله دارا بودن بیش از ٢۵٠ کالای راهبردی، نسبت به همکاری با سایر کشورهای دوست اعلام آمادگی کرد.

اخبار مرتبط

امیدواریم مذاکرات وین در آینده نزدیک از سر گرفته شود

استقبال امیرعبداللهیان از لاوروف

لاوروف در راه تهران / گفتگو پیرامون گسترش همکاری‌ها با منطقه اوراسیا و قفقاز

0 نظر

ارسال نظر

capcha