وزیر نیرو:

متاسفم که مردم سنندج از آب غیرمطلوب استفاده می‌کردند/ تامین آب سالم و پایدار اولویت وزارت نیرو است

متاسفم که مردم سنندج از آب غیرمطلوب استفاده می‌کردند/ تامین آب سالم و پایدار اولویت وزارت نیرو است

به گزارش سراج24؛ علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو ظهر امروز در جریان بازدید از پروژه انتقال سد آزاد به سنندج اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مهمی که ما در استان کردستان دنبال می‌کنیم تامین آب پایدار و سالم برای شهر سنندج است.

وی افزود: انتقال آب از سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج خارج از طرح برنامه‌ریزی شد و در طرح اولیه قرار بود که آب در بستر رودخانه جابجا شود ولی برای رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از آلوده‌شدن آن تصمیم بر این شد که این برنامه تغییر کند و با خط لوله منتقل شود.

محرابیان تصریح کرد: این طرح پروژه سنگینی است و قرار شد به صورت ضربتی انجام شود و بیش از یک ماه است که برای بازدید از پروزه برنامه‌ریزی می‌کردیم که امروز این اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: روند اجرای این پروزه براساس برنامه جلو رفته و در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برنامه ما این است که تا قبل از شروع فصل گرما آب را به سنندج برسانیم.

علی‌اکبر محرابیان با بیان اینکه بخاطر وعده‌ای که به مردم داده‌ایم، اعتبارات مورد نیاز برای اتمام پروژه را تامین خواهیم کرد اظهار داشت: متاسفم که مردم عزیز شهر سنندج از آبی استفاده می‌کردند که شرایط خوبی نداشت اما با رهاسازی آب از سد آزاد که در حال انجام است تا حدودی رفع شده و این روند تا منتج به نتیجه کامل در بستر خط انتقال دنبال می‌شود.

 حجت‌الله محقق معاون اجرایی سد آزاد نیز در ادامه اظهار داشت: ۱۶۰ میلیون مترمکعب آب مهار شده توسط یک سامانه انتقال به شرق استان انتقال خواهد شد.

وی گفت: این مجموعه سامانه انتقال آب به طول ۸۸ کیلومتر احداث شده و فاز اول آن با ۲۴ کیلومتر خط لوله قرار است آب را از این نقطه به سد قشلاق انتقال دهد.

محقق تصریح کرد: سد قوچم که نقطه اول سامانه انتقال آب  است به بهره‌برداری رسیده و در ادامه خط انتقال آب از سد قوچم برای آب شرب قروه، دهگلان و دزج انجام می‌شود.

معاون اجرایی سد آزاد خاطر نشان کرد: سیاستگذاری انتقال آب به خاطر این بود که کیفت آب شرب سنندج دچار مشکل شده بود.

اخبار مرتبط

وزیر نیرو : افزایش تعرفه آب در دستور کار نیست

اولین نشست آبی ایران و ترکیه‌‌ با محوریت رود مرزی ارس

وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه در تماس تلفنی به تقویت روابط تجاری تاکید کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha