اولین نشست آبی ایران و ترکیه‌‌ با محوریت رود مرزی ارس

اولین نشست آبی ایران و ترکیه‌‌ با محوریت رود مرزی ارس

به گزارش سراج24؛ محمد جوانبخت در گفت‌و‌گویی ضمن اشاره به اولین نشست آبی بین ایران و ترکیه بیان کرد: هدف اول نشست مشترک با مقامات کشور ترکیه این بود که فتح بابی در این زمینه اتفاق بیفتد و زمینه گفت‌‌وگو در خصوص مسائل آب مرزی مشترک با این کشور همسایه ایجاد شود.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در تشریح جزئیات طرح شده در این نشست مشترک گفت: در نشست برگزار شده تبعات اقدامات کشور ترکیه در بالادست رودخانه ارس بر روی مناطق پایین دست از جمله مناطق شمال غرب کشور را به مقامات کشور همسایه متذکر شدیم.

* ارس علاوه بر منبع تامین آب به عنوان بخشی از فرهنگ برای مردم ایران مهم است

وی ادامه داد: در این نشست ما تاکید کردیم‌ موضوع ارس علاوه بر یک منبع آبی برای کشور به عنوان یک بخشی از فرهنگ ما برای مردم ایران دارای اهمیت است.

جوانبخت ضمن بیان علاقه‌مندی ایران برای تداوم نشست‌های مشترک با کشورهای همسایه در بخش آب، گفت: ما علاقه‌مندیم این گفت‌و‌گو‌ها ادامه پیدا کند و زمینه برگزاری نشست‌های دوره‌ای با کشور ترکیه در زمینه آب مهیا شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در پایان گفت: این شروع اقدامات موثری در حوزه دیپلماسی آب است و می‌تواند شرایط را برای طرح و پیگیری منافع آبی کشور ایجاد کند.

نخستین دیدار رسمی دو جانبه بین محمد جوانبخت، معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مقام ارشد آب ایران با همتای ترک خود آکیف اوزکالدی، معاون وزارت زراعت و جنگلداری ترکیه در خصوص رود ارس و منابع آبی مشترک هفته گذشته در آنکارا برگزار شد.

اخبار مرتبط

امروز در مسکو؛ وزیران نفت و اقتصاد ایران با همتایان روس خود مذاکره کردند

معدوم‌سازی فلفل دلمه ای ایران در جمهوری آذربایجان مربوط به ماه‌های گذشته است

معدوم‌سازی فلفل دلمه ای ایران در جمهوری آذربایجان مربوط به ماه‌های گذشته است

0 نظر

ارسال نظر

capcha