وزیر بهداشت: دز سوم واکسن حدود ۸۰ درصد از اومیکرون جلوگیری می‌کند

وزیر بهداشت: دز سوم واکسن حدود ۸۰ درصد از اومیکرون جلوگیری می‌کند

به گزارش سراج24؛، بهرام عین اللهی روز شنبه در حاشیه بازدید از درمانگاه آ.آودیسیان با بیان اینکه امروز روز بسیار بزرگی است، گفت: امروز به این درمانگاه خیریه که توسط هموطنان ارامنه اداره می شود، آمدیم تا علاوه بر تبریک به کادر بهداشت و درمان مجموعه، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این عزیزان هم قرار بگیریم.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید بتواند به همه مردم به ویژه هموطنان مسیحی که در همه صحنه ها همچون دفاع مقدس حضور داشته و همیشه حامی انقلاب اسلامی بوده اند، بهترین خدمات را ارائه دهد.
 

آخرین جزییات از اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخ پزشکی در کشور

عین اللهی همچنین درباره آخرین جزییات اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخ پزشکی در کشور گفت: اجرای این طرح در نقاط مختلف کشور متفاوت است، به طور کلی حدود ۹۳ درصد اجرایی شده و درصد کمی به دلیل زیرساخت ها باقی مانده که رفع خواهد شد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه البته در تهران وضعیت خیلی خوب نیست و طرح نزدیک به ۶۸ درصد اجرایی شده، عنوان کرد: با تلاش همکاران شرایط بهبود پیدا می کند. در اجرای این طرح شرکت های بیمه گر همراهی بسیاری داشته و دارند اما مشکلات موجود نرم افزاری نبوده و بیشتر به سخت افزارها مربوط می شود.
 

تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از اومیکرون در کشور

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از شیوع سویه اومیکرون در کشور گفت: متاسفانه این سویه انتشار بسیار وسیعی داشته و به صورت تصاعدی می تواند افراد را مبتلا کند. خوشبختانه درصد بالای واکسیناسیون نقطه امیدی است که در کشور داریم. در تهران ۹۰ درصد دز اول واکسن و حدود ۷۸ درصد هم هر دو دز را دریافت کرده اند که نقطه قوت است.

عین اللهی ادامه داد: در دنیا ثابت شده که دز سوم واکسن تا حدود ۸۰ درصد از سویه اومیکرون جلوگیری می کند. مهم ترین مساله استفاده از ماسک و تزریق واکسن است. یک تا دو هفته طلایی داریم، معمولا پس از سه هفته از شروع ابتلای اولیه سویه جدید وضعیت انفجاری خود را نشان می دهد به همین منظور و در فرصتی که داریم تزریق دز سوم واکسن باید به سرعت انجام شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر رعایت فاصله گذاری ها اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم وضعیت خوب کنونی را که در کشور شاهد هستیم با تلاش رسانه ها و همراهی مردم حفظ کنیم.

اخبار مرتبط

عین‌الهی: قیمت داروهای سرطانی تغییری نمی‌کند

سقف کارانه پزشکان متخصص در مناطق محروم برداشته شد

ماندگاری پزشکان در مناطق محروم با منابع مالی پایدار محقق می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha