معطل کردن کار مردم به بهانه قوانین پذیرفتنی نیست

معطل کردن کار مردم به بهانه قوانین پذیرفتنی نیست

به گزارش سراج24؛ سید محمد تقی شاهچراغی ظهر پنج شنبه در پنجمین جلسه شورای اداری استان که با حضور نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و هم چنین نماینده ولی فقیه در استان و مسئولان اجرایی در سالن کرامت استانداری قم با هدف آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به قم برگزار شد عنوان کرد: از موضوع‌های مهم استان سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به استان قم است و باید از ظرفیت‌های این سفر برای اجرای مصوبات و رفع مشکلات مردم و استان استفاده کرد.

وی افزود: مدیران باید از همه توان خود را برای جمع بندی مصوبات استفاده کنند امید است خروجی این سفر خیر و برکت و اتفاقات مهمی برای استان باشد.

شاهچراغی خطاب به مدیران و مسئولان اجرایی استان بیان کرد: مدیران توجه داشته باشند که هر قول و وعده‌ای که در بازدیدهای میدانی به مردم می‌دهند باید انجام شود و دلیلی ندارد کسی قولی بدهد که بعدها نسبت به انجام آن پیگیری لازم را انجام ندهد؛ معطل گذاشتن کار مردم به بهانه قانونی که قابل پیگیری یا تغییر به وسیله نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشد، پذیرفتنی نیست.

به گفته این مسئول؛ مواردی وجود دارد که به مردم مرتبط است و با یک پیگیری ساده قابل حل است نباید کار مردم و مشکلات و درخواست‌های آنها معطل بماند سفرهای میدانی به بخش‌های استان هم چنان ادامه دارد و با هدف رفع نیازها و مشکلات همه مدیران باید همراهی کنند.

وی با اشاره به سفر رئیس جهوری به قم گفت: برای هر بخشی از استان وزیری سفر کرده و پیگیر مسائل مختلف خواهد شد باید فرمانداران مسائل و مشکلات را الویت بندی و دست چین کرده تا با توجه به اهمیت و الویت موضوع از سوی دولت پیگیری و بررسی شود.

به گفته شاهچراغی؛ برای توسعه و رشد شهرستان‌های تازه تأسیس استان علاوه بر توان و بودجه‌های ملی لازم است تا از ظرفیت‌های موجود بومی نیز استفاده شود.

استاندار قم در ادامه خطاب به رسانه‌ها و خبرنگاران گفت: ما معتقدیم اصحاب رسانه و خبرنگاران می‌توانند معجزه کنند، رسانه‌ها از مشکلات و کاستی با حفظ حرمت مسئولان اقدام به تهیه فیلم و گزارش نمایند خبرنگاران وارد میدان شده و مشکلات مردم را رصد و به گوش مسئولان برسانند.

به گفته این مسئول؛ اموال و املاک بلااستفاده نهادهای عمومی طبق قانون مصوب دولت و مجلس پس گرفته خواهد شد و مجموعه مدیریت استان هیچ ملاحظه‌ای در فروش این اموال نخواهد داشت. ما بر حل و استفاده بهینه از زمین و اموال مازاد ادارات اصرار داریم.

شاهچراغی عنوان کرد: با توجه به مشکلات بازار مسکن و مشکلاتی که مردم در زمینه تهیه مسکن در شرایط کنونی دارند باید همه مدیران و دستگاه‌های اجرایی در تأمین زمین همکاری کنند هم اکنون ۸۳ هزار نفر از مردم استان در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند و باید تأمین زیرساخت‌های اراضی در نظر گرفته شده برای ساخت مسکن در اسرع وقت تکمیل شود.

استاندار قم افزود: رأی آماده سازی و استفاده بهینه از سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهوری به استان قم چندین جلسه در سطح استان و همچنین در تهران برگزار شده است و طی این جلسات اتفاقات مطلوبی به ویژه در مبحث مجوزات انجام شده‌است.

شاهچراغی بیان کرد: مسائل مربوط به اشتغال، تولید، صنعت، مسکن و راه به عنوان اولویت‌های مهم استانی بیش از همیشه مورد توجه مدیران و دستگاه‌های متبوع باشد همچنین در این سفر تلاش شود تا مردم عادی بتوانند مشکلات و دغدغه‌های خود را با رئیس جمهوری و تیم همراه در میان بگذارند و صرفاً از افراد موفق در حوزه‌های مختلف برای صحبت در حضور رئیس جمهوری دعوت به عمل نیاید.

اخبار مرتبط

دولت سیزدهم سینه خود را برای رفع مشکلات کشور سپر کرده است

مسئولان ضمن نظارت بر بازار با متخلفان برخورد جدی کنند

رهبر معظم انقلاب درگذشت پدر حجت الاسلام محمد قمی را تسلیت گفتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha