شهریار حیدری: مذاکرات برجامی روال منطقی پیدا کرده است

شهریار حیدری: مذاکرات برجامی روال منطقی پیدا کرده است

به گزارش سراج24؛ شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با تسنیم با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات برجامی ایران و طرف‌های غربی، گفت: مذاکرات به تدریج روال منطقی خود را پیدا می‌کند.

وی با یبان اینکه جلسه اول مذاکرات که اخیراً در وین برگزار شد بیشتر بر روی تببین موضوعات تمرکز داشت ، ادامه داد: برجام یک تعهد بین‌المللی دو طرفه بین ایران و طرف‌های غربی است که باید در مذاکرات هر دو طرف برخی از مسائل را بپذیرند تا بازی برد-برد شکل‌ گیرد.

نماینده قصرشیرین در مجلس با تاکید براینکه باید شفاف‌سازی در برجام از سوی هر دو طرف انجام و غربی‌ها تحریم‌های که علیه ملت ایران وضع کرده‌اند را لغو کنند، افزود: متاسفانه برجام همواره حواشی از ابتدای کار خود داشته که بیشتر این حواشی را برخی کشورهای منطقه، آمریکا و رژیم صهیونیستی ایجاد می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه طرف‌های غربی برجام باید این موضوع را در نظر بگیرند اگر می‌خواهند این توافق بین‌المللی احیا شود به منطق ایران تن دهند،عنوان کرد: منطق جمهوری اسلامی ایران در برجام همواره این بوده که تحریم‌ها لغو شود و سپس شفاف‌سازی از سوی ایران انجام شود.

حیدری با تاکید براینکه ایران در مسئله هسته‌ای خود موضوعی برای پنهان‌کاری ندارد و از این بابت نگرانی هم ندارد، اظهار داشت:امیدواریم هرچه سریعتر مذاکرات به سرانجام برسد تا شاهد استمرار جلسات نباشیم چون یکی از مشکلات برجام همین تشکیل جلسات بی‌نتیجه بوده است.

اخبار مرتبط

انریکه مورا پیشنهاد جدیدی از طرف آمریکا نداشت

هیچ مانع غیر قابل عبوری در مسیر احیای برجام وجود ندارد

"احیای برجام" مهمترین اولویت وزارت خارجه در سال ۱۴۰۱ است

0 نظر

ارسال نظر

capcha