ماندگاری هوای سرد تا یکشنبه آینده در نیمه شمالی کشور

ماندگاری هوای سرد تا یکشنبه آینده در نیمه شمالی کشور

به گزارش سراج24؛ صادق ضیائیان در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار داشت: در دو روز آینده در شمال‌غرب کشور، ارتفاعات غربی البرز و غرب سواحل خزر در استان‌های گیلان و مازندران بارش باران و وزش باد شدید موقت داریم که در مناطق سردسیر و مرتفع با بارش برف همراه است.

وی افزود: روز جمعه سوم دی فعالیت این سامانه بارشی علاوه بر نواحی ذکر شده در بخش‌هایی از غرب، ارتفاعات و دامنه جنوبی البرز مرکزی، گلستان و خراسان شمالی ادامه دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: با حرکت این سامانه به سوی شرق کشور روز شنبه 4 دی در استان‌های ساحلی خزر، ارتفاعات شرق البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی سامانه بارشی فعال است و روز یکشنبه 5 دی در بخش‌هایی از خراسان رضوی بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

ضیائیان گفت: روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در بخش‌هایی از شرق و جنوب‌شرق کشور بارش پراکنده،‌گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت.

 وی گفت:‌ از امروز تا یکشنبه هفته آینده در نیمه شمالی کشور کاهش محسوس دما و ماندگاری هوای سرد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌در 5 روز آینده در استان‌های ساحلی جنوب کشور وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه‌ابری همراه با غبار محلی،‌گاهی ابری پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 11 و 2 درجه خواهد بود.

وی اضافه کرد:‌روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 27 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و تبریز با کمینه دمای 9 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

اخبار مرتبط

گرد و غبار درنقاط مختلف کشور/ فعالیت سامانه بارشی در شمال

سامانه بارشی جدید در راه است

گردوخاک ۱۴ استان را در بر‌می‌گیرد/ بارش‌های پراکنده باران در برخی مناطق تا شنبه

0 نظر

ارسال نظر

capcha