مراقب حوزه فرهنگی و فضای مجازی باشیم/ توجه به شاخصه‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

مراقب حوزه فرهنگی و فضای مجازی باشیم/ توجه به شاخصه‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

به گزارش سراج24؛ مرتضی حیدری، فرماندار قم درستاد بزرگداشت دهه بصیرت که در سالن جلسات فرمانداری قم برگزار شد،  اظهار کرد: شهر مقدس قم به دلیل جایگاه ویژه خود باید در سطح کشور و منطقه الگو و نمونه باشد؛ برنامه‌های فرهنگی در این شهر باید متناسب با اهداف و شاخصه‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باشد.

وی با اشاره به موضوع دهه بصیرت، ادامه داد: دهه بصیرت جزء اثرگذارین روزهای مربوط به انقلاب اسلامی است؛ درفتنه ۸۸ شرایطی به وجود آمد که بسیار سخت و شکننده بود.

فرماندار قم افزود: بصیرت از واژگانی بود که مقام معظم رهبری وارد ادبیات سیاسی و اجتماعی کشور کردند و با روشنگری‌های خود در آن دوران انقلاب و کشور را از سقوط و خطر واقعی عبور دادند.

وی گفت: مفهوم جدید جنگ در عرصه بین‌الملل دیگر صرفا سلاح و موشک نیست بلکه آن چیزی که درجنگ نوین معنا و مفهوم اصلی را دارد؛ نفوذ در افکار و عقاید مردم است.

حیدری افزود:‌ ناتو در جمع‌بندی خود در جنگ با مخالفان خود به جنگِ شناختی روی آورده‌، انقلاب اسلامی آنها را به این نتیجه رسانده‌است که برای تاثیرگذاری بر روی ملت ایران باید بر روی مغز و افکار مردم فشار بیاورند.

فرماندار ابراز کرد: غرب با نفوذ در بین افکار و اندیشه‌های مردم، نظام سیاسی، فرهنگی، باورها و خانواده کشورهای هدف را فرو می‌ریزد.

وی در پایان یادآور شد:‌ در حوزه فرهنگی و فضای مجازی اگر غفلت کنیم ضربه خواهیم خورد ما باید مراقبت کنیم که آنها نتوانند اقدام شاخصی انجام دهند.

اخبار مرتبط

مسابقه روایتگری «زینب رسانه‌ات باش» برگزار می‌شود

مسابقه تولید محتوا به وقت کتابخوانی برگزار می‌شود

واکنش 21 مداح و منبری به بازی ایران و خیانت وطن‌فروشان

0 نظر

ارسال نظر

capcha