سردار قاآنی:

شهید ایرلو تمام عمر خود را وقف مقاومت کرد

شهید ایرلو تمام عمر خود را وقف مقاومت کرد

به گزارش سراج24؛ در پی شهادت سردار سرافراز جانباز و سفیر انقلابی جمهوری اسلامی ایران در یمن شهید حاج حسن ایرلو، سردار سرتیپ پاسدار حاج اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در پیامی شهادت این مهاجر فی سبیل الله را به خانواده ایشان تبریک و تسلیت گفت.

متن پیام به این شرح است:

" بسم اللّه الرحّمن الرحّیم

«مِن المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا»

خانواده محترم و معزز سردار شهید حاج حسن ایرلو
سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن

سلامٌ علیکم بِما صَبرتُم فَنِعم عُقبی الدّار

شهادت سردار سرافراز و جانباز دفاع مقدّس و سفیر انقلابی حاج حسن ایرلو(رضوان‌الله‌علیه)، همه ما را متأثر و اندوهگین نمود. آن مجاهد سرافراز و مهاجر فی سبیل‌اللّه، تمام عمر با برکت خویش را وقف خدمت به انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت کرد.

خدمات پر افتخار ایشان در طول سال‌های گذشته برگ زرّینی در تاریخ انقلاب اسلامی بوده و به خصوص در سال‌های اخیر که به عنوان سفیر و خدمتگذار در خدمت مردم مظلوم و مجاهد یمن بود و تلاش‌های زیادی در کاهش درد و آلام مردم ستمدیده و زجر کشیده آن دیار و جبهه مقاومت داشت که صحنه‌های به یادماندنی در ارتباط با مردم مظلوم یمن و ارائه خدمات به آن‌ها از خویش باقی گذاشته است.

شهادت آرزوی دیرینه این شهید بزرگ بود و سرانجام در این مسیر الهی به دوستان و برادران شهیدش پیوست.
شهادت این اسوه تقوی و مجاهد را به مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، خدمت خانواده محترم و اُمّت شهید پرور ایران اسلامی، اُمّت اسلام و همه آزادی خواهان جهان، وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور تبریک و تسلیت عرض می‌نماییم.
از خداوند متعال رحمت و رضوان الهی برای شهید و صبر و اجر جزیل برای خانواده محترم طلب می‌کنیم. "

گفتنی است؛ حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران نزد دولت نجات ملی یمن امروز (سه‌شنبه 30 آذر) بر اثر ابتلا به کرونا به شهادت رسید. سخنگوی وزارت امور خارجه در این رابطه گفت: شهید ایرلو که از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی نیز بود در محل مأموریت خود به کرونا مبتلا شد و به‌دلیل همکاری دیرهنگام برخی کشورها، متأسفانه در شرایط نامناسبی به کشور بازگشت و به‌رغم به‌کارگیری همه مراحل درمانی برای بهبود وضعیت بیماری ایشان، سحرگاه امروز به فیض شهادت نایل آمد.

اخبار مرتبط

سردار قاآنی: عمر رژیم صهیونیستی رو به پایان است

عاملان ترور شهید سلیمانی در امان نخواهند بود

شهید سلیمانی بین میدان و دیپلماسی ارتباط خوبی برقرار کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha