صدرالحسینی:

حضور شهید ایرلو در یمن موجب تقویت مناسبات ایران و دولت نجات ملی شد

حضور شهید ایرلو در یمن موجب تقویت مناسبات ایران و دولت نجات ملی شد

به گزارش سراج24؛ «سیدرضا صدرالحسینی» کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با تسنیم در خصوص شهید "حسن ایرلو" سفیر جمهوری اسلامی ایران نزد دولت نجات ملی یمن اظهار داشت: ایران پرچمدار همکاری با مظلومان است، از این‌رو حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور یمن یک موضوع اساسی و ضرورت بود.

وی افزود: آقای حاج حسن ایرلو با توجه به سوابق و شجاعتی که از خود در جبهه‌های جنگ (دفاع مقدس) نشان داده بود، بهترین گزینه‌ برای تصدی مسئولیت سفارت ایران در یمن بود و توسط وزارت امور خارجه برای این مأموریت انتخاب شد.

صدرالحسینی خاطرنشان کرد: حضور ایرلو در سفارت ایران در یمن رونق ویژه‌ای به این سفارتخانه بخشید و در ایام مبارزات مردم یمن، تمامی مراسمات رسمی در ارتباط با بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی و مناسبت‌های ملی در آنجا برگزار شد. ایشان همچنین باتوجه به روحیه مردمی که داشت در مراسمات ملی و مذهبی مردم یمن شرکت می‌کرد.

وی با بیان اینکه حضور شهید ایرلو در کشور یمن موجب تقویت مناسبات ایران و دولت نجات ملی یمن شد، گفت: ایرلو به‌عنوان یک دیپلمات شجاع همیشه کنار مردم یمن بود و با مبارزات آزادی‌خواهانه و استقلال‌طلبانه آن‌ها همراهی داشت.

این کارشناس مسائل غرب آسیا همچنین گفت: مهمترین ویژگی شهید ایرلو، شجاعت و نهادینه‌شدن آموزه‌های دفاع مقدس در ایشان بود. دو تن از برادرهای حاج حسن ایرلو در دفاع مقدس به شهادت رسیده بودند و ایشان آن شجاعت را داشت که با توجه به ممانعت‌های به‌وجود‌آمده برای سفرش به صنعا، این مأموریت دیپلماتیک را انجام دهد و حضور مقتدرانه‌اش در سفارت ایران در یمن را به رخ همه کسانی بکشاند که مایل نبودند مردم ایران بین ملت یمن نماینده سیاسی و رسمی داشته باشند.

گفتنی است؛ حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران نزد دولت نجات ملی یمن امروز (سه‌شنبه 30 آذر) بر اثر ابتلا به کرونا به شهادت رسید. سخنگوی وزارت امور خارجه در این رابطه گفت: شهید ایرلو که از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی نیز بود در محل مأموریت خود به کرونا مبتلا شد و به‌دلیل همکاری دیرهنگام برخی کشورها، متأسفانه در شرایط نامناسبی به کشور بازگشت و به‌رغم به‌کارگیری همه مراحل درمانی برای بهبود وضعیت بیماری ایشان، سحرگاه امروز به فیض شهادت نایل آمد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha