ارسال ۹۷۰ اثر به جشنواره رسانه‌ای ابوذر همدان

ارسال ۹۷۰ اثر به جشنواره رسانه‌ای ابوذر همدان

به گزارش سراج24 از همدان؛ ناصرقوامی صبح امروز در مراسم اختتامیه جشنواره رسانه ای ابوذر استان اظهار کرد: این جشنواره با حضور پرشور اصحاب رسانه با ۱۵ داور در هشت بخش و هشت محور برگزار شد.

وی بیان کرد: با تمدید یک‌دوره‌ای، ۹۷۰ اثر به دبیرخانه جشنواره‌ای استان ارسال شد و با نظر هیات داوران سرانجام تعدادی از افراد برگزیده شدند که البته تمام اثرها کیفی بودند.

  رئیس سازمان بسیج رسانه همدان خاطرنشان کرد: این جشنواره رسانه‌ای یادآور رشادت‌های بی‌نظیر ابوذر است که با راستگویی و صداقت، شجاعت، پارسایی، آزاداندیشی؛ نمونه بارز یک مومن انقلابی بود.

وی تاکید کرد: این جشنواره با هدف خلق آثار فاخر، چاپ و انتشار محتوای رسانه‌ای ارزشی انقلابی در فضایی آزاد و منطقی و با هدف جریان‌سازی برگزار شده تا اهالی رسانه بتوانند در این فضا به بیان مطالبات و راهکارهای خود از مسئولین در فضای حکمرانی استان بپردازند.

قوامی با بیان اینکه تربیت نیروی در تراز انقلاب، تقویت انقلابی‌گری، جهاد تبیین و جریان‌سازی از اهداف ماست در ادامه از برگزاری اولین کرسی آزادفکری و آزاداندیشی ویژه اهالی رسانه پیرامون نظام مسائل در استان خبر داد.

وی گفت: این برنامه در پنج محور چرایی عدم توفیق صنعت در همدان، چرایی بحران آب در همدان و راهکارهای آن، تخریب الوند و راهکارهای حفظ کوهستان و منابع طبیعی، بررسی اشتغالزایی مولد در همدان با محوریت پروژه اسکای مال و الگوی شهرسازی با محوریت طرح جامع شهری همدان برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز اظهار کرد: قریب به یک‌هزار اثر ارزشمند در موضوعات مختلف به این جشنواره وارد شده که نشان از ظرفیت رسانه‌ای استان دارد. 

 احمدرضا احسانی با بیان اینکه خانواده رسانه استان با وجود کمبود امکانات و مشکلات همواره پای کار بودند و وظیفه خود را در راستای آرمان‌های انقلاب انجام داده‌اند گفت: رسانه‌های همدان دارای شاخص‌های برتری در حوزه مختلف هستند که امیدواریم با تمهیدات دولت و وزارت ارشاد به خانواده رسانه استان در کنار خانواده بزرگ رسانه کشور کمک شود.

وی هدف مشترک را خدمت به مردم و حفظ انقلاب دانست و گفت: امیدوارم این جشنواره محلی برای تبادل آراء و  اجرای اهداف نظام اسلامی و حل مشکلات استان و مسیری برای رشد باشد‌.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز با اشاره به سالگرد شهادت شهید خوش لفظ گفت: خداوند متعال به ایشان لطفی داد که تجارب و خاطرات دفاع مقدس خود را در قالب کتاب بیان کند که برای استان افتخاری باشد.

سردار مظاهر مجیدی افزود: نامگذاری جشنواره به نام ابوذر بسیار حائز اهمیت است که نشان می‌دهد رسانه و بیان مطالبات مردمی و دفاع از دین از صدر اسلام مد نظر بوده است.

وی با اشاره به اینکه سه شخصیت بزرگ تاریخ اسلام یعنی ابوذر، عمار و مالک اشتر نقش بسیار مهمی داشتند افزود: 
ابوذر زبان مردم بود و عمار جهاد بینش را بیان می‌کرد و مالک شمیشر بران را معنا می‌کرد که ما در رسانه این سه نقش را باید ببینیم.

مجیدی امیدبخشی در جامعه را یکی از رسالت‌های رسانه دانست و اضافه کرد: نقش رسانه‌ها در انقلاب اسلامی مهم است که باید قدردان آنها بود.

اخبار مرتبط

در اختیار قراردادن یارانه‌ها به صورت مستقیم باعث افزایش قدرت خرید مردم می‌شود

رصد روزانه وضعیت بازارهای استان همدان/‌ چند انبار احتکار ‌شناسایی شد‌

مردم با حفظ آرامش خرید کنند/ هیچ کمبودی در ‌فروشگاه‌های استان همدان نداریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha