آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی:

سبک زندگی اسلامی در جامعه آموزش داده شود/ ضرورت تبلیغات مؤثر در این حوزه

سبک زندگی اسلامی در جامعه آموزش داده شود/ ضرورت تبلیغات مؤثر در این حوزه

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله العظمی حسین نوری‌همدانی، از مراجع تقلید شیعه، دوشنبه ۲۹ آذرماه در دیدار رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به اهمیت علم‌آموزی و حرکت تمدن‌ساز اسلام، اظهار کرد: دین مبین اسلام در مدت کوتاهی توانست فرهنگ و تمدن اسلامی را به عنوان الگوی متعالی و پیشتاز در جهان معرفی کند.

این مرجع تقلید بیان کرد: متأسفانه بر اثر غفلت مسلمانان و جهان غرب با روحیه استعمارگری خود، این علوم را از مسلمانان اخذ کرد و با سکولار کردن آن دوباره به خود مسلمانان باز فرستاد و تمام سعی خود را کردند تا مسلمانان را عقب نگاه دارند، در حالی که همه علوم امروزی برگرفته از کتاب‌های مسلمانان است.

وی در ادامه با بیان اهمیت جایگاه سلامت در اسلام، افزود: اسلام دستورات فراوانی برای حفظ سلامتی انسان دارد که در قالب سبک زندگی اسلامی به مسلمانان ارائه داده است. دستور به اعتدال در خوردن، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، ورزش و حرکت، خواب شبانه و سحرخیزی، گوشه‌ای از این فرامین اسلامی است که با انجام صحیح و درست این‌ها، انسان هرگز بیمار نخواهد شد که همه این امور نشان از کامل و الهی بودن اسلام است.

آیت‌الله نوری‌همدانی، سبک زندگی اسلامی را برای مردم بسیار پر اهمیت دانست و گفت: باید سبک زندگی اسلامی به مردم آموزش داده شود، گفتن تنها کافی نیست بلکه باید در این راه تبلیغات مفید و مؤثری از سوی نخبگان و پزشکان دلسوز جامعه صورت گیرد تا سلامتی و نشاط جامعه تامین شود.

وی به اهمیت کار پزشکان و کادر درمانی در جامعه اشاره کرد و اقدامات صورت گرفته از سوی کادر درمان را بسیار ارزشمند و برجسته دانست و افزود: یکی از نیاز‌های ضروری هر جامعه، بودن پزشکان و متخصصان حاذق در امر سلامت است که برای رفع این نیاز باید اقدامات مؤثری صورت گیرد.

اخبار مرتبط

کلهر: خاتمی با دیدار سینماگران خارجی با امام خمینی(ره) موافقت نکرد

برگزاری یازدهمین دوره جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی رشد

نشست بررسی طرح آموزش رایگان هنر

0 نظر

ارسال نظر

capcha