معاون رئیس جمهور:

مردم به فرهنگ شهادت طلبی احتیاج دارند

مردم به فرهنگ شهادت طلبی احتیاج دارند

به گزارش سراج24؛ سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی شامگاه دوشنبه در مراسم جشن یلدایی جمعی از فرزندان شهدای مدافع حرم که در آستان امامزاده روح الله الحسنی (ع) تهران برگزار شد، گفت: ترویج فرهنگ ایثارگری و شهادت طلبی متعلق به یک نهاد و گروه خاص نیست و همه اقشار جامعه باید این فرهنگ را در کوچه و محلات و همچنین خانواده ها تبیین کنند.

معاون رئیس جمهور: مردم به فرهنگ شهادت طلبی احتیاج دارند

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت اماکن مذهبی کشور و همچنین مساجد استفاده شود، اظهار داشت: نام و یاد شهدا زینت بخش هر جمع و ‌محفلی است و یاد این عزیزان شمع هایی فروزان در تاریکی است و برای ما یک راهنما هستند.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه نام شهدا و همسر و فرزندان شهید از سوی خداوند انتخاب شده است، گفت: باید از این نام و جایگاهی که از سوی خداوند هدیه گرفتیم مراقبت کنیم.

معاون رئیس جمهور: مردم به فرهنگ شهادت طلبی احتیاج دارند

وی با بیان اینکه هیچ الگویی بهتر از ایثار و شهادت نیست تاکید کرد: این الگو باید در سطح جامعه گسترش یابد و تمامی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه باید در قالب کتاب، فیلم و داستان این الگوی بی نظیر را در جامعه ترویج کنند.

قاضی زاده هاشمی با ابراز خرسندی از برگزاری مراسم جشن یلدای شیدایی در امامزاده روح الله الحسنی (ع) تهران، گفت: این آیین ابتکار جالبی بود که توسط متولیان این آستان مقدس برگزار شد و در قالب برنامه های شاد هنری شبی به یادماندنی برای فرزندان و خانواده شهدای مدافعان حرم خلق کردند.

وی با بیان اینکه اجرای این نظیر برنامه ها باید در دستور کار تمامی نهادها و تشکل های مردمی از جمله بسیج و سپاه قرار بگیرد، گفت: مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران با محدودیت های فراوانی مواجه است و این سازمان به تنهایی نمی تواند رسالت بزرگ و خطیر خود را در کشور اجرا کند.

قاضی زاده هاشمی یادآور شد: در حد توان در خدمت خانواده بزرگ شهدا و ایثارگران هستیم و از خداوند همواره می خواهیم که با بهترین عملکرد شرمنده شهدا نشویم.

 مراسم جشن یلدای شیدایی به مناسبت شب یلدا با حضور جمعی از فرزندان شهدای مدافع حرم با اجرای ویژه برنامه های هنری در آستان امامزاده روح الله الحسنی (ع) برگزار شد.

پرچم بارگاه امام رضا (ع)، حضرت رقیه (س) و امام حسین (ع) زینت بخش این مراسم بود.

معاون رئیس جمهور: مردم به فرهنگ شهادت طلبی احتیاج دارند

اخبار مرتبط

6243 نفر شهید شدند تا خرمشهر آزاد شد

نماینده دادستان:متهم دارای تفکرات تکفیری بوده است/متهم:اقرار میکنم اشتباه کردم

کنگره شهدای روحانی در شهر مقدس قم برگزار می شود/آشنایی با نقش روحانیت در انقلاب اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha