کولیوند:

اولویت ایران گسترش همکاری‌ منطقه‌ای در خاورمیانه و آفریقا است

اولویت ایران گسترش همکاری‌ منطقه‌ای در خاورمیانه و آفریقا است

به گزارش سراج24؛ از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، کولیوند در نشست روسای جمعیت‌های ملی منطقه منا که به مناسبت پایان سال میلادی ۲۰۲۱ به‌صورت برخط برگزار شد، افزود: در شرایطی بنده به‌ عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر عهده‌دار این سمت شده‌ام که جهان درگیر مقابله با همه‌گیری کرونا است، اما اطمینان دارم تجارب، دانش فنی و انسجام و یکپارچگی ما به‌ عنوان نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر، اراده ما را برای خدمت بیشتر به مردم نیازمند و آسیب‌دیده بیشتر خواهند کرد. 

وی تصریح کرد: همان‌گونه که می‌دانید رئیس‌جمهوری ایران به دنبال تعامل مؤثر با همه کشورهای جهان به‌خصوص کشورهای همسایه است، بر این اساس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، اولویت خویش را تقویت و گسترش روابط با جمعیت‌های ملی منطقه به‌خصوص در خاورمیانه و شمال آفریقا قرار داده است و در آینده این روابط بیش از گذشته تقویت خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: انسجام منطقه‌ای موجب همکاری بیشتر در زمینه پیشگیری از حوادث، آمادگی سوانح و پاسخ مؤثرتر به حوادث و سوانح منطقه‌ای خواهد شد و اطمینان دارم تجارب منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران در مقابله با حوادث باعث کمک بیشتر به مردم نیازمند و همچنین جذب کمک‌های بین‌المللی برای منطقه است. 

کولیوند با اشاره به تجربیات جمعیت هلال‌احمر در پاسخ به سوانح گفت: هلال‌احمر ایران تجارب بسیار ارزنده و گران بهایی در امر پاسخ به سوانح دارد.

وی تصریح کرد: تجارب در حوادث سالیان اخیر در امر مقابله با بیماری کوید۱۹ به‌خصوص واردات حدود ۱۲۰ میلیون دز واکسن، پاسخگویی به حوادث سیل و زلزله، پاسخگویی به بحران آوارگان و پناهندگان افغانی و همچنین بحران خشک‌سالی باید به کار گرفته شود. 

رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: به نظر می‌رسد در راستای ارائه خدمات مؤثرتر و مفیدتر به نیازمندان، در این برهه باید تمرکز اعضای نهضت بر همکاری‌های دوجانبه یا چندجانبه  قرار گیرد و با استفاده از درس‌های فراگرفته شده و اشتراک با یکدیگر و همچنین بررسی و تعیین ظرفیت‌های جمعیت‌های ملی خصوصاً در منطقه منا توان پاسخگوئی خود را تقویت کنیم.

کولیوند با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای همکاری‌های گسترده‌تر در زمان بحران و در شرایط فعلی باید از اولویت های فدراسیون بین‌المللی و جمعیت‌های ملی باشد، گفت: در این راستا برای جوانان و داوطلبان عزیز که منابع اصلی جمعیت هلال‌احمر هستند برنامه‌های مفصلی تدارک دیده‌ایم.

وی با اشاره به عضویت جمعیت هلال‌احمر در کارگروه بهداشت و درمان منطقه منا افزود: از آنجایی‌که هلال‌احمر ایران تنها عضو منطقه‌ای ERU بهداشت و درمان فدراسیون است، می‌توانیم در این حوزه نیز با دیگر جمعیت‌هایی علاقه‌مند به شکل مشترک فعالیت داشته باشیم. 

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران گفت: ما آماده‌ایم تا برای جهانی بهتر نقش‌آفرینی کنیم؛ جهانی مملو از عقلانیت، عدالت، آزادی اخلاق و معنویت، صلح و آرامش و کمک به نیازمندان و محرومان را ایجاد کنیم.

کولیوند در ادامه با محکوم کردن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به‌ویژه در اقلام بشردوستانه، افزود: از طرف ملت ایران و میلیون‌ها پناهنده‌ای که مهمان کشور عزیزم هستند ضمن محکوم کردن تداوم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به‌ویژه در اقلام بشردوستانه خواستار رفع این تحریم‌ها و ثبت این جنایات سازمان‌یافته علیه بشریت هستم.

در این نشست فرانچسکو روکا رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر اظهار کرد: افتخار می‌کنیم که جمعیت‌های ملی منطقه برغم رویارویی با چالش‌های مختلف، پاسخ‌ها و اقدامات مثبت فراوانی داشته‌اند و برخی از جمعیت‌های ملی مانند ایران، در زمینه مبارزه با شیوع همه‌گیری کرونا با وجود سوانح طبیعی فراوان و جمعیت‌های ملی یمن و سوریه علی‌رغم شرایط دشوار موجود، بسیار فعال بوده‌اند و امیدوارم با توجه به فعالیت‌هایی که از سوی جمعیت‌های ملی صورت می‌گیرد، هر چه سریع‌تر شاهد دوران پساکرونا باشیم.

روکا گفت: موضوع کرونا، تغییرات اقلیمی و مخاصمات در منطقه از جمله اولویت‌های پاسخگویی توسط فدراسیون بین‌المللی است.

رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر در ادامه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا اشاره کرد و افزود: با توجه به برگزاری نشست آسیا و اقیانوسیه در نشست صبح دوشنبه امیدوارم که تحریم‌های وضع‌شده علیه کشورهای ایران، سوریه و کره‌شمالی مانع دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه نشود.

اخبار مرتبط

غربالگری ۸۱ نمونه مشکوک به آبله میمونی در انستیتو پاستور

هکرهای ایرانی اطلاعات ۳۰۰ هزار اسرائیلی را بدست آوردند

دیدار تیم ملی فوتبال مقابل اروگوئه قطعی شد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha